Kabulas lidostā aizturēta Krievijas kompānijai piederoša lidmašīna "An – 72" par tādiem pašiem pārkāpumiem kā divas iepriekš Tadžikistānā aizturētās "An -72" lidmašīnas, kuru komandieriem nesen piesprieda 8,5 gadu cietumsodu, trešdien informē aģentūra "RIA Novosti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietējai radiostacijai "Radio Ozodi"("Radio Brīvība') Transporta ministrijas amatpersonas atzinušas, ka šī lidmašīna, līdzīgi kā Tadžikistānā aizturētās, tikusi izmantota Afganistānas gaisa telpā bez atbilstošas atļaujas.Visas šīs lidmašīnas apkalpojušas Nīderlandē reģistrētu kompāniju "Šupreme Foods", kas nodarbojas ar humāno pārtikas kravu piegādi.

Transporta ministrijā žurnālistiem pastāstījuši, ka iepriekš Afganistāna lūgusi Tadžikistānas varas iestādēm aizturēt divas kompānijai "Rolkan Investments" piederošās lidmašīnas "An-72", jo to saimnieki ignorējuši pasības sakārtot lidojumiem nepieciešamos dokumentus.

Jau vēstīts, ka minētās lidmašīnas maijā lidoja no Kabulas uz Dušanbes lidostu, kad ceļā pilotiem tika paziņots, ka Tadžikistānā viņi nosēsties nedrīkstēs un jāatgriežas Kabulā. Piloti - Krievijas un Igaunijas pilsoņi - apgalvo, ka baidījušies par nepietiekamiem degvielas krājumiem un tādēļ lūguši atļauju veikt ārkārtas nosēšanos Tadžikistānas teritorijā.

Jaunatklātie apstākļi liecina, ka, iespējams, piloti vai viņu darbadevēji zināja, ka Kabulā tos gaida arests un centās no tā pasargāties Tadžikistānā. Tomēr arī šeit vietējās varas iestādes izlēma lidmašīnas aizturēt un pilotiem vēlāk piesprieda bargus sodus par it kā nelikumīgu robežas šķērsošanu un kontrabandu.  Tadžikistāna arī ierosinājusi lietu pret "Rolkan Investments" direktoru Sergeju Polujanovu un izsludinājusi viņu starptautiskā meklēšanā.

Pēc Krieviajs asās reakcijas uz sava pilsoņa notiesāšanu, Tadžkistānas prokuratūra trešdien lūdza tiesai mīkstināt sodu.

"Prokuratūra uzskata, ka spriedums pilotiem Vladimiram Sadovņičijam un Aleksejam Rudenko ir pārāk bargs, un, ņemot vērā notiesāto personības, to, ka viņi ir Tadžikistānas stratēģisko partnervalstu pilsoņi, un lūdz Hatlonas apgabala tiesu mīkstināt Kurgontepas pilsētas tiesas pieņemto spriedumu," otrdien žurnālistiem paziņoja Hatlonas apgabala prokuratūras pārstāvis Šohruhs Radžabovs.

Viņš gan nav paskaidrojis, kādu mīkstinājumu sagaida no tiesas - soda termiņa samazināšanu vai soda izpildi noteikt nosacīti.

Abu pilotu advokāts Guloms Bobajevs žurnālistiem pavēstījis, ka vēl nav saņēmis prokuroru protestu. Viņš pieprasīs tiesai pilnībā pārskatīt lietu un attaisnot notiesātos. 

Jau ziņots, ka Tadžikistānas dienvidu Hatlonas apgabala tiesa 8. novembrī piesprieda astoņu ar pusi gadus ilgu cietumsodu Krievijas aviokompānijas "Rolkan Investments Ltd." lidmašīnu pilotiem Igaunijas lidotājam Aleksejam Rudenko un Krievijas lidotājam Vladimiram Sadovņičijam, atzīstot viņus par vainīgiem starptautisko gaisa satiksmes noteikumu pārkāpumā, valsts robežas nelikumīgā šķērsošanā un kontrabandā.

Maskava ir paziņojusi, ka veiks atbildes pasākumus pēc tās lidotāja notiesāšanas Tadžikistānā. Jau ziņots, ka viesstrādniekiem no Tadžikistānas ir radušās problēmas atļauju saņemšanā darbam Krievijā.

Krievijā ir no 1,3 līdz 1,7 miljoniem darba migrantu no Tadžikistānas.

Tadžikistānas Ārlietu ministrija piektdien publicētā paziņojumā izteica nožēlu, ka Igaunijas lidotāja Alekseja Rudenko un Krievijas lidotāja Vladimira Sadovņičija lieta ir tikusi politizēta.

Ministrija atgādina, ka iepriekš Krievijas diplomāti ne reizi nav interesējušies par sava novadnieka likteni. Krievijas aviokompānijas "Rolkan" divu lidmašīnu piloti esot rupji pārkāpuši Tadžikistāns likumus, par spīti vairākkārtējiem aizliegumiem, tomēr virzījušies dziļāk valsts teritorijā un veikuši nesankcionētu nosēšanos.

 
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Afganistāna Tadžikistāna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form