Lielbritānijā aizturēti vēl divi cilvēki saistībā ar kravas auto atrastajiem līķiem
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas policija piektdien aizturējusi vēl divus cilvēkus saistībā ar 39 cilvēku līķiem, kas trešdien tika atrasti kravas mašīnas piekabē netālu no Londonas.

38 gadus vecs vīrietis un 38 gadus veca sieviete aizturēti Voringtonā uz aizdomu pamata par cilvēku kontrabandu un minēto 39 cilvēku slepkavību.

25 gadus vecais kravas mašīnas šoferis, kurš tika aizturēts trešdien, paturēts pirmstiesas apcietinājumā aizdomās par slepkavību. Policija noskaidroja, ka viņš aizbraucis pakaļ piekabei ar migrantiem uz kravas ostu Purflītā.

Britu mediji ziņoja, ka pāris, kas 2017. gadā reģistrējis kravas auto Bulgārijā, dzīvojuši Voringtonā. Taču plašāka informācija par aizturētajiem pagaidām nav pieejama.

Līķi kravas auto tika atrasti industriālajā parkā Greisā, Eseksas grāfistē. Noskaidrots, ka bojāgājušie bija Ķīnas pilsoņi. Piekabe, kurā viņi atradās, otrdien tika atvesta ar kuģi no Beļģijas ostas Zēbriges.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve sacīja, ka Ķīnas varasiestādes sadarbojas ar Lielbritānijas policiju šīs lietas izmeklēšanā.

"Mēs ceram, ka britu puse pēc iespējas ātrāk apstiprinās upuru identitāti, noskaidros patiesību un bargi sodīs noziedzniekus, kuri iesaistīti šajā lietā," sacīja ministrijas pārstāve.

Viņa atklāja, ka Ķīnas vēstniecība Londonā nosūtījusi komandu, kas sadarbojas ar britu policiju.

Policija paziņojusi, ka upuru identificēšana var būt ilgs process.

Zēbriges ostas pārstāvis ziņu aģentūrai "Belga" trešdien sacīja, ka migranti piekabē, visticamāk, neiekāpa Zēbrigē. Viņš norādīja, ka šādas piekabes ostā ierodas noslēgtas un aizzīmogotas.

"Kontroles laikā tiek pārbaudīti zīmogi un numura zīmes un arī šoferi tiek kontrolēti ar videokamerām," viņš piebilda.

Tags

Lielbritānija Londona

Comment Form