Foto: AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas varasiestādes identificējušas galvenos aizdomās turamos par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, vēsta laikraksts "The Telegraph".

Pēc avīzes rīcībā esošās informācijas, aizdomās turamie šobrīd atrodas Krievijā.

Šobrīd policijas pretterorisma nodaļa cenšas ierosināt krimināllietu pret aizdomās turamajiem. Viņu vārdi netiek nosaukti, taču specdienestu pārstāvji ir pārliecināti, ka Skripaļu slepkavības mēģinājuma līdzdalībnieki ir saistīti ar Kremli.

Aizdomās turamos izdevies identificēt, analizējot Lielbritānijā ielidojušo un izlidojušo lidmašīnu pasažieru sarakstus. Turklāt policija izanalizējusi ievērojamu apjomu Solsberi novērošanas kameru ierakstu un automašīnu numurus. Taču britu varasiestādes šaubās, ka viņiem izdosies atrast un aizturēt iespējamos slepkavas, jo jebkādi britu varasiestāžu mēģinājumi iegūt piekļuvi viņus interesējošām personām izraisīs vēl lielāku spriedzi starp Maskavu un Londonu.

Savukārt "Der Spiegel" vēsta, ka vairākas rietumvalstis pētījušas nervus paralizējošo vielu "Novičok", ar kuru Lielbritānijā tika saindēts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita, vēsta izdevums "Der Spiegel". "Novičok" varētu būt pētījušas ASV, Lielbritānija, Nīderlande un vēl vismaz viena Rietumu valsts, raksta "Der Spiegel". Izdevums uzsver, ka "Novičok" šajās valstīs varēja pētīt tikai ar mērķi izstrādāt pretindi.

Vēl 2006. gadā ASV pārstāvis Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā (OPCW) apliecinājis sabiedrotajiem, ka viņa valsts neizstrādās "Novičok", kā arī neveidos ieročus uz tā pamata, vēsta "Der Spiegel".

66 gadus vecais Skripaļs un viņa meita Jūlija 4. martā Anglijas Solsberi pilsētā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Skripaļs vēl arvien nopietnā stāvoklī ārstējas slimnīcā, bet viņa meita pagājušonedēļ tika izrakstīta no slimnīcas.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".

Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!