Lietuva lūdz Krieviju nopratināt Rīgas omoniešus
Foto: DELFI.lt

Lietuvas Ģenerālprokuratūra izteikusi tiesiskās palīdzības lūgumu Krievijas Ģenerālprokuratūrai, veikt krimināli - procesuālās darbības pret bijušajiem Rīgas OMON vienības kaujiniekiem, kurus tur aizdomās par septiņu Lietuvas muitnieku nogalināšanu Medininkos 1991. gadā, ceturtdien informē portāls "Delfi.lt".

Lietuva vēlas lai Andrejs Laktinovs, Česlavs Mliņiks un Aleksandrs Rižovs tiktu informēti, ka pret viņiem ir izvirzītas apsūdzības. Tāpat Krievijas tiesu iestādes varētu viņus nopratināt advokātu klātbūtnē.

Bijušie omonieši tiek turēti aizdomās par rīcību pret cilvēkiem, ko aizliedz starptautiskās tiesību normas. Par šādiem noziegumiem draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem vai mūža ieslodzījums.

Lietuvas kriminālkodekss nosaka, ka šādiem noziegumiem nav noilguma un tie ir vērtējami kā noziegumi pret cilvēci.

Lietuvas izmeklētāji ir noskaidrojuši, ka Mliņiks 1991. gada 30. jūlijā, būdams Rīgas milicijas īpašu uzdevumu nodaļas (OMON) komandieris, izveidojis organizētu grupu.

Kopā ar Laktionovu, Rižovu un Konstantīnu Mihailovu viņi nogalinājuši septiņus Lietuvas Republikas muitas darbiniekus un vienu smagi ievainojuši.

Pagaidām Lietuvā sodu saņēmis vien Mihailovs. Pārējo aizturēšanai izdots Eiropas aresta orderis.

Kā ziņots, omonieši piekāvuši muitniekus, tad likuši tiem nogulties uz grīdas un nogalinājuši ar šāvieniem pakausī. Viens no slepkavu upuriem Tomas Šjarns izdzīvoja un ir galvenais apsūdzības liecinieks.

Comment Form