Lietuvas Nacionālā maksājumu aģentūra (NMA) lūgusi tiesībsargāšanas institūcijas izmeklēt iespējamos Pasvales organizētās noziedzības grupējuma “Pelesiai” (“Pelējums”) likumpārkāpumus, kas bijuši vērsti uz Eiropas Savienības fondu atbalsta saņemšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā pastāstījis NMA direktors Sauļus Silicks, jūnija sākumā aģentūra saņēmusi informāciju par iespējamajiem šā grupējuma likumpārkāpumiem Panevēžas un Pasvales rajonos.

Pēc policijas rīcībā esošajiem datiem, šī banda laupījusi vietējiem zemniekiem lauksaimniecības tehniku un transporta līdzekļus un par izpirkuma maksu to nogādājusi atpakaļ, nodarbojusies arī ar izspiešanu un dedzināšanu un centusies krāpšanas ceļā iegūt īpašumā lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumus.

Pagājušajā nedēļā Lietuvas kriminālpolicijas biroja, Pasvales rajona policijas komisariāta un terorisma apkarošanas speciālās vienības “Aras” kopīgā operācijā tika aizturētas trīs personas, kas tiek apsūdzētas piederībā pie šā grupējuma.

Īpaša NMA komisija sākusi iekšējo izmeklēšanu. Šobrīd tiek analizēti arī Panevēžas un Pasvales rajonos iesniegtie projekti par ES palīdzības piešķiršanu. Sistematizēta informācija par šādiem projektiem tiks nodota tiesībsargāšanas institūcijām, kas veiks sīkāku izmeklēšanu.

Lietuvā nepamatoti izmaksāto SAPARD līdzekļu īpatsvars sasniedz 0,07% no piešķirtā atbalsta kopējās summas. Kā iztiecies Silicks, šo līdzekļu izlaupīšanu nav spējušas novērst arī citas valstis, kuras izmanto ES atbalstu, kur attiecīgais rādītājs sasniedzot pat 3 līdz 5% no piešķirto līdzekļu kopējās vērtības.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form