Lietuvā pēc veiksmīgām Pretpirātisma asociācijas sarunām ar vadošajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem slēgta torentu vietne "worldnova.org".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietnē bija atrodamas aptuveni 566 000 aktīvas torentu saites, ar kuru palīdzību bija iespējams nelegāli lejupielādēt ar autortiesībām aizsargātus produktus, vēstīts Lietuvas Pretpirātisma asociācijas (ANVA) izplatītajā paziņojumā.

"Worldnova.org" bija izvietota uz Lietuvā esoša servera, un interneta piekļuvi tam nodrošināja Paņevežā bāzētais interneta pakalpojumu sniedzējs "Elekta". Pēc tam, kad "Elekta" saņēma paziņojumu par vietnes nelikumīgumu, kompānija nekavējoties liedza piekļuvi vietnei gan lietotājiem, gan lapas administratoram.

Ikviens ar worldnova.org starpniecību pieejamais materiāls bija lejupielādēts vidēji 200-400 reižu. Vietnes īpašnieks ticis brīdināts nemēģināt nākotnē atsākt nelegālo darbību.

Agrāk vietnes adrese bijusi piratic.org, taču vietne ar agrāko nosaukumu tikusi slēgta un tās saturs pārvietots uz "worldnova.org", teikts paziņojumā.

"Mēs nevaram aizliegt interneta failu koplietošanu, jo pats par sevi tas nav noziegums. Taču zagtu filmu un mūzikas ierakstu publiska izplatīšana ir noziegums. Ja interneta pakalpojumu sniedzēji neveic atbilstošus pasākumus, tie kļūst par nozieguma līdzdalībniekiem," paziņojumā norādījis ANVA priekšsēdētājs Vīts Simanavičs.

2006. gadā dibinātās Lietuvas Pretpirātisma asociācijas biedru vidū ir tādi uzņēmumi kā filmu izplatīšanas kompānija "Acme", DVD ierakstu izdevējs un izplatītājs "Videolyderis", ierakstu kompānija "Prioro irašu grupe", kompaktdisku izgatavotājs BOD, kinoteātru ķēde "Forum Cinemas" un DVD ierakstu izplatītājs "Forum Cinemas Home Entertainment", ierakstu kompānija "Naujoji melodija" un Latvijas DVD ierakstu izplatītājs "DVD Express".

ANVA biedru publicēto vai izplatīto produktu daudzums veido 55% no Lietuvā izplatītajām video filmām, ap 70% no kinofilmām, 80% no krievvalodīgajiem mūzikas ierakstiem, 80% no mūzikas ierakstiem lietuviešu valodā un ap 70% no Lietuvas tirgū izplatītajām datorspēlēm.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form