Kārtējās Lietuvas pašvaldību vēlēšanas notiks 22.decembrī - tajā pašā dienā, kad tiks vēlēts valsts prezidents. Seims šo lēmumu pieņēma ārkārtas sēdē piektdien. Lēmumu par prezidenta vēlēšanu datumu Seims pieņēmis jau agrāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Parlamenta opozīcija iebildusi pret abu vēlēšanu rīkošanu vienlaicīgi. Taču opozīcijai neizdevās savākt pietiekami daudz balsu, lai aizkavēta lēmuma pieņemšanu.

Lēmums par pašvaldību vēlēšanu rīkošanu 22.decembrī pieņemts ar 56 deputātu balsīm par, 20 pret un diviem deputātiem atturoties.

Šo lēmumu atbalstījusi valdošā Sociāldemokrātiskās koalīcijas frakcija, "Jaunās savienības" sociālliberāļi, kā arī tādas mazākuma frakcijas kā liberāldemokrāti, Zemnieku frakcija un "Jaunā demokrātija".

Valdošais vairākums un atsevišķi deputāti, kas atbalsta lēmumu pašvaldību un prezidenta vēlēšanas rīkot vienā dienā, uzskata, ka tādējādi tiks ietaupīti aptuveni 10 miljoni litu (1,72 miljoni latu) un iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanās būs lielāka.

Savukārt tie, kas iebilst pret abu vēlēšanu vienlaicīgu norisi, uzskata, ka prezidenta vēlēšanas aizēnos pašvaldību vēlēšanas un pašvaldību problēmas. Arī Lietuvas pašvaldību asociācija neatbalsta lēmumu rīkot prezidenta un pašvaldību vēlēšanas vienā un tajā pašā dienā.

Šī būs pirmā reize, kad pašvaldības Lietuvā tiks ievēlētas uz četrus gadus ilgu termiņu.

Seims pieņēmis arī Konstitūcijas labojumu pagarināt pašvaldību pilnvaru termiņu no trim uz četriem gadiem.

Jaunievēlētās pašvaldības darbu varēs sākt trīs mēnešus pēc vēlēšanām, jo pašlaik strādājošo pašvaldību pilnvaru termiņš beigsies martā un aprīlī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form