Nereģistrētās Lietuvas Nacionālsociālistiskās partijas biedrs, kurš Šauļos vāca parakstus sava domubiedra kandidatūras atbalstam Seima vēlēšanās, saniknojis kādu Otrā pasaules kara veterānu, kurš iešāvis viņam pēcpusē sāls lādiņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Laikraksts "Lietuvos rytas" ziņo, ka 31 gadu vecais Alvīds Ožols vācis parakstus sava drauga, Lietuvas Nacionālsociālistiskās partijas biedra, 26 gadus vecā Žilvina Skačkauska atbalstam, un iesaistījies konfliktā ar kādu Šauļu iedzīvotāju, Otrā pasaules kara veterānu, kurš bija karojis pret nacistiem.

Kad Ožols pieklauvējis pie viņa dzīvokļa durvīm un piedāvājis parakstīt dokumentu Skačkauska atbalstam, veterāns atcirtis, ka kara laikā cīnījies "pret kāškrustiem" un tagad negatavojas tos atbalstīt.

Lietuvas nacionālsociālisti izmanto simboliku, kas līdzīga nacistu simbolikai.

Apvainotais parakstu vācējs iespēris pa veterāna dzīvokļa durvīm un devies lūgt parakstus kaimiņam. Taču kara veterāns pielādējis savu medību bisi ar sāli un iešāvis lādiņu nacionālsociālistam pēcpusē.

"Lietuvos rytas" raksta, ka šis incidents noticis pagājušajā nedēļā.

Sāls lādiņa šāvēja uzvārdu laikraksts nav minējis. Ne kara veterāns, ne Ožols policijā nav vērsušies.

Šauļos, kur nacionālsociālisti izvērsuši visaktīvāko darbību, Seima vēlēšanām vienmandāta apgabalā balotējas trīs nacionālsociālistu pārstāvji.

Nacionālsociālistisko partiju Lietuvas Tieslietu ministrija ir atteikusies reģistrēt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form