Lukašenko piedāvā palīdzību Donbasa infrastruktūras atjaunošanā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Baltkrievija ir gatava piedalīties Donbasa infrastruktūras atjaunošanā, ceturtdien pavēstīja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Baltkrievijas varasiestādes dara un turpinās darīt visu, kas no tām atkarīgs, lai Ukrainā panāktu mieru - cita starpā Minskā nodrošina trīspusējās kontaktgrupas darbu, sniedz konfliktā cietušajiem Donbasa rajoniem humāno palīdzību, tiekoties ar Ukrainas žurnālistiem, sacīja Lukašenko, vēsta ziņu aģentūra "BelTA".

"Es ne vienu reizi vien esmu teicis, ka Baltkrievija ir ārkārtīgi ieinteresēta stabilā mierā un stabilitātē pie mūsu ukraiņu draugiem. Šī nostāja ir balstīta ne tikai labu kaimiņattiecību platformā. Pašreizējais konflikts Ukrainas austrumos - tās ir sāpes baltkrievu sirdīs. Mūsu sāpes," uzsvēra Baltkrievijas prezidents.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Tags

Aleksandrs Lukašenko Baltkrievija

Comment Form