Ukrainas ģenerālprokurors Svjatoslavs Piskuns paziņojis, ka, izmeklējot sestdien Ļvovā notikušo lidmašīnas "Su-27" avāriju, atklāti fakti, kas liecina par amatpersonu noziedzīgu nolaidību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Sestdien Ļvovā aviācijas svētku laikā, veicot augstākās pilotāžas paraugdemonstrējumus, avarēja iznīcinātājs "Su-27" un nokrita uz skatītājiem. Katastrofā bojā gāja 83 cilvēki, bet 119 guvuši ievainojumus.

"Esmu pārliecināts - jau var teikt, ka tā bija militārpersonu nolaidība, kas attiecināma uz īpašu noziegumu kategoriju," pirmdien preses konferencē Kijevā sacīja Piskuns.

Ģenerālprokurors arī norādīja, ka "ir pazīmes, kas liecina, ka noziedzīgi rīkojušies piloti, kas nepareizi izmantojuši lidmašīnu". Prokuratūra gatavojas pieņemt lēmumu par abu aviokatastrofā izdzīvojušo pilotu iepriekšējo aizturēšanu.

"Visrupjākais drošības noteikumu pārkāpums bija lidojumu veikšana virs teritorijas, kur atradās cilvēki. Lidotāji izmantoja lidojuma plānu, kas bija nepareizs un apstiprināts ar attiecīgo prasību pārkāpumiem," uzsvēra ģenerālprokurors.

Komentējot prokuratūras lēmumu par militārpersonu aizturēšanu, Piskuns sacīja, ka tas "izdarīts ar mērķi veikt objektīvu krimināllietas izmeklēšanu, lai neviens nevarētu kavēt izmeklēšanas darbību veikšanu".

Ģenerālprokurors apstiprināja, ka prokuratūra jau nopratinājusi pilotus. "Viņi stāsta, kā viss notika. Mums nav pamata viņiem neticēt - viņi runā taisnību," norādīja Piskuns.

Taču, atsaucoties uz izmeklēšanas konfidencialitāti, ģenerālprokurors neizpauda, kādas liecības snieguši avarējušā iznīcinātāja piloti.

No amata atceltos Ukrainas bruņoto spēku gaisa spēku virspavēlnieku Vladimiru Streļņikovu un 14. aviācijas korpusa pavēlnieku Sergeju Oņiščenko prokuratūra tur aizdomās par "militārpersonas nolaidīgu attieksmi pret dienestu, kas izraisījusi smagas sekas - lidmašīnas katastrofu un daudzu cilvēku bojāeju".

14. aviācijas korpusa pavēlnieka vietnieks A.Tretjakovs un lidojumu pilotāžas zonā vadītāja vietnieks J.Jacjuks tiek turēti aizdomās par "lidaparātu ekspluatācijas noteikumu pārkāpumiem, kas izraisījuši katastrofu un citas smagas sekas".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form