Foto: AP/Scanpix

Apmēram 40 Turcijas armijas virsnieki, kas Vācijā strādāja NATO struktūrās, lūguši tur patvērumu, sestdien vēstīja žurnāls "Der Spiegel" un raidorganizācija ARD.

Šie virsnieki pēc pērnā gada jūlijā notikušā neveiksmīgā apvēruma mēģinājuma Turcijā tikuši atstādināti no saviem amatiem.

Mediji atsaucās uz Vācijas federālā migrācijas biroja un Iekšlietu ministrijas amatpersonām, kuras teikušas, ka šie patvēruma lūgumi tiks izskatīti tāpat kā visi pārējie.

Vācijas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Norberts Retgens pavēstīja "Der Spiegel", ka politiski apsvērumi nedrīkst ietekmēt patvērumu lūgumu izskatīšanu.

Vācijas valdība un NATO šo informāciju nav komentējusi.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs novembrī atzina, ka vairāki NATO valstīs Eiropā dislocēti Turcijas virsnieki ir lūguši patvērumu. Viņš tomēr neatklāja, cik šādu cilvēku ir.

Oktobrī Turcija atlaida augsta ranga virsniekus, kas bija izvietoti NATO struktūrās Eiropā un ASV. Vairums atgriezās Turcijā, tomēr daži to neizdarīja, baidoties no atriebības.

Grieķijas Augstākā tiesa ceturtdien nobloķēja astoņu turku virsnieku izdošanu Turcijai, kur viņi apsūdzēti par līdzdalību apvērsuma mēģinājumā.

Ziņas par šiem patvēruma lūgumiem parādās brīdī, kad Vācijas kanclere Angela Merkele gatavojas doties vizītē uz Turciju.

Abu NATO partneru attiecības pēdējā laikā ir saspīlētas, valdot bažām par spiegošanu, ko turku garīdznieki veic Vācijā, Berlīnes pausto kritiku par Turcijas varasiestāžu veikto opozīcijas apspiešanu un Ankaras izteikumiem, ka Vācija atbalsta teroristus, jo nav izdevusi dažādu grupējumu locekļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!