ASV prezidents Donalds Tramps tikšanās laikā Baltajā namā pagājušajā nedēļā Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam un vēstniekam Vašingtonā Sergejam Kisļakam atklājis ārkārtīgi slepenu informāciju, pirmdien vēstīja laikraksts "Washington Post".

Trampa izpaustā informācija attiekusies uz teroristu grupējumu "Daesh". Šo informāciju Vašingtonai bija piegādājis kāds partneris, kas nebija devis atļauju to nodot Maskavai, ziņoja laikraksts.

Tramps "Krievijas vēstniekam atklāja vairāk informācijas nekā mēs sniedzam mūsu sabiedrotajiem", "Washington Post" citēja kādu ASV amatpersonu, kas vēlējās palikt anonīma.

Amatpersona norādīja, ka Tramps atklājis informāciju, ko ASV izlūkdienesti klasificējot kā ārkārtīgi slepenu.

Tramps esot "sācis apspriest detaļas par "Daesh" teroristu draudiem, kas saistīti ar klēpjdatoru izmantošanu lidmašīnās", rakstīja "Washington Post".

Laikraksts norādīja, ka tas pēc ASV amatpersonu aicinājuma nav publicējis noteiktu informāciju, jo tas varētu graut ASV izlūkdienestu spējas.

Baltais nams tikmēr noliedzis laikraksta publicēto informāciju.

"Prezidents un ārlietu ministrs izskatīja virkni kopīgu draudu mūsu valstīm, tostarp draudus civilajai aviācijai," reportieriem norādīja Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos ģenerālleitnants Herberts Makmāsters, kurš piedalījās Trampa sarunās ar Lavrovu un Kisļaku.

"Nevienā brīdī netika apspriesti izlūkošanas avoti vai metodes, un nevienā brīdī prezidents neapsprieda militārās operācijas, kuras jau publiski nebija zināmas," uzsvēra Trampa padomnieks.

Makmāsters arī paziņoja, ka "Washington Post" publiskotā informācija ir "nepatiesa".

Trampa tikšanās ar Krievijas amatpersonām notika dienu pēc tam, kad prezidents atlaida no darba ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru Džeimsu Komiju, kurš vadīja izmeklēšanu par Trampa vēlēšanu kampaņas iespējamajām saitēm ar Krieviju.

Tags

ASV Donalds Tramps Krievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form