MH17 vietā separātisti plānoja notriekt 'Aeroflot' lidmašīnu, paziņo UDD
Foto: Reuters/Scanpix

Malaizijas lidsabiedrības pasažieru lidmašīnas "Boeing 777" vietā promaskaviskie kaujinieki plānoja notriekt Krievijas aviokompānijas "Aeroflot" lidaparātu, atsaucoties uz Ukrainas Drošības dienesta (UDD) pārstāvi, vēsta aģentūra UNIAN.

Tas plānots ar mērķi, lai pavērtu ceļu pilna mēroga Krievijas iebrukumam Ukrainā, prese konferencē Kijevā žurnālistus informēja UDD priekšsēdētājs Valentīns Naļivaičenko.

Malaizijas aviolainera notriekšanas laikā virs Doņeckas apgabala bija jālido kompānijas "Aeroflot" reisam AFL-2074 Maskava – Larnaka, viņš informēja.

Malaizijas reisa MH17 lidmašīna lidoja 10 000 kilometru augstumā, bet "Aeroflot" lidaparātam bija jālido augstāk - 11 600 metrus virs zemes, skaidroja Naļivaičenko. Lai notriektu šo lidaparātu, kurā Krievijas pilsoņi devās atpūsties uz Kipru, no Krievijas speciāli piegādāts modernizēts zenītraķešu komplekss "Buk", norāda UDD vadītājs.

Tomēr kaujinieki kļūdījušies ar vietu, virs kuras bija jāpārlido lidmašīnai. "Buk" iekārtai, saskaņā ar Krievijas kuratoru plānu, bija jāatrodas Pervomajskā Doņeckas apgabala rietumos, bet tas izvietots pie citas apdzīvotas vietas ar tādu pašu nosaukumu apgabala dienvidaustrumu daļā. Naļivaičenko šo kļūdu skaidro ar to, ka terorakta izpildītāji nebija vietējie un pietiekami labi neorientējās apkārtnē.

Pēc tam, kad būtu notriekta lidmašīna, separātisti 18. jūlija naktī gaidīja plašu Krievijas iebrukumu Ukrainā. Tieši 18. jūlijā Krievijas mediji sāka tiražēt informāciju par to, ka Ukrainas karavīri apšaudot Krievijas teritoriju, norāda Naļivaičenko.

Vēstīts ka Doņeckas apgabalā Ukrainā 17. jūlijā notriekta reisa MH17 pasažieru lidmašīna "Boeing 777" ar 298 cilvēkiem uz klāja, kas lidojusi no Amsterdamas uz Malaizijas galvaspilsētu Kualalumpuru. Ukraina uzskata, ka lidmašīnu ar Krievijas piegādātu pretgaisa aizsardzības raķeti "Buk" notrieca promaskaviskie kaujinieki. Tikmēr Kremlis notikušajā vaino Kijevu.

ASV paziņojušas, ka tās rīcībā esošie dati liecina, ka raķete izšauta no prokrievisko spēku kontrolētās teritorijas un ka "Buk" iekārtu piegādājusi Krievija. Turklāt teritorijā nav atradušies Ukrainas spēku pretgaisa aizsardzības ieroči un Vašingtonai nav pamata notikušajā vainot Kijevu.

Lidmašīnā atradušies 283 pasažieri un 15 apkalpes locekļi. Saskaņā ar "Malaysia Airlines" datiem reisā lidoja 193 nīderlandieši, 44 Malaizijas pilsoņi, 27 austrālieši, 12 indonēzieši, 10 briti, četri vācieši, četri beļģi, trīs filipīnieši, viens kanādietis un viens Jaunzēlandes pilsonis. 

Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki, kā arī kaujas tehnika un ieroči no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.

Tags

Konflikts Ukrainā Krievija MH17 Ukraina

Comment Form