Serbijas premjerministrs Zorans Džindžičs pieļauj iespēju, ka apcietinātajam bijušajam Dienvidslāvijas prezidentam Slobodanam Miloševičam varētu tikt piespriests un izpildīts nāvessods, trešdien raksta Vīnes avīze "Kurier".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Atbildot uz laikraksta jautājumu, vai viņš var iedomāties šādu iespēju, Džindžičs sacījis: "Ja būs pierādījumi, ka viņš ir līdzvainīgs slepkavībās, tad jā. Bet tas jālemj tiesai."

Jautāts par to, kad Miloševiča prāva varētu sākties, viņš atbildējis: "Gan mēs, gan visa pasaule to gaidījusi jau 13 gadus - tātad mums būtu jāspēj pagaidīt vēl dažus mēnešus."

Serbijas premjers arī aizstāvējis Belgradas viedokli, ka Miloševičam jāstājas Dienvidslāvijas tiesas priekšā.

"Mēs sāksim tiesāt kara noziedzniekus šeit un uzaicināsim Hāgas tribunāla tiesnešus pie viņiem," paziņoja Džindžičs. Pēc viņa vārdiem, ja Miloševičs tiktu vienkārši izdots ANO Starptautiskajam tribunālam, tas sašķeltu serbu tautu un liktu apšaubīt Serbijas suverenitāti.

Uz jautājumu, vai Miloševičs Belgradā var tikt tiesāts par kara noziegumiem, Džindžičs atbildējis: "Pilnīgi noteikti. Šajā ziņā mums nepastāv nekādu tabu." Kolīdz būs attiecīgi pierādījumi, viņu varēs tiesāt, piebildis premjers.

Vienlaikus viņš pieļāvis iespēju, ka "zināmos apstākļos" Miloševičs varētu tikt izdots Starptautiskajam tribunālam vēlāk. Konkrēti, šādu variantu varētu apsvērt gadījumā, ja Belgradas tiesneši nespētu veikt savus pienākumus, jo saskartos ar iebiedēšanas mēģinājumiem.

Pašlaik Belgradai ir pierādījumi, kas ļauj Miloševiču apsūdzēt vienīgi "korupcijā, varas ļaunprātīgā izmantošanā un bruņotas sacelšanās rīkošanā", sacījis Džindžičs. "Lai gan mēs jau divus mēnešus 24 stundas diennaktī meklējam faktus un pierādījumus, kas varētu liecināt par viņa saistību ar politiski motivētām slepkavībām vai cilvēku nolaupīšanu, tomēr neko vēl neesam atraduši," viņš teicis.

Kā avīzei atzinis Serbijas premjers, viņš nebaidās, ka Miloševiča "vecā gvarde" vai atbalstītāji varētu sarīkot dumpi. "Krīze varētu iestāties vienīgi tad, ja mēs nespētu piedāvāt cilvēkiem labāku dzīves līmeni. Taču arī tad Miloševičam vairs neizdotos atgriezties pie varas - viņš pieder vēsturei."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form