Foto: Reuters/Scanpix

Nakts uz piektdienu Krimā aizvadīta saspringtā gaisotnē, bet uzbrukumi Ukrainas militārajām bāzēm, par kuru iespējamību ziņoja dažādi avoti, nav notikuši, atsaucoties uz "Radio Svoboda", ziņo aģentūra UNIAN.

Pati saspringtākā situācija saglabājas pie Ukrainas kara flotes štāba Sevastopolē, ziņo "Radio Svoboda" korespondents. Tur ievērojami pieaudzis tās saukto "Krimas pašaizsardzības" aktīvistu , kazaku un bruņoto karavīru bez zīmotnēm uz formastērpiem skaits.

Ukrainas spēku štābu Simferopolē bloķē ar betona blokiem, turpinās arī citu Ukrainas militāro vienību blokāde. Tikmēr Krievija turpina palielināt savu militāro klātbūtni pussalā, apraksta medijs.

Vēstīts, ka Krima faktiski ir nonākusi prokrievisko spēku kontrolē. svarīgākos objektus ir ieņēmušas vai ielenkušas bruņotas vienības, kuras plaši uzskata par Krievijas karaspēku. Savukārt 6. martā Krimas parlaments nobalsoja par pussalas pievienošanos Krievijai. Referendums par šo jautājumu notiks 16. martā. Kijeva referendumu uzskata par nelikumīgu.

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien preses konferencē noliedza, ka krievu spēki piedalītos objektu aplenkšanā Krimā - tās esot "iedzīvotāju pašaizsardzības vienības", bet Krievija vēlas tikai aizsargāt iedzīvotājus. 

1. martā  Krievijas parlaments atļāva karaspēka izmantošanu Ukrainā, lai aizsargātu savus "tautiešus". Ukrainas armijā izsludināta pilna kaujas gatavība.

NATO, kā arī virkne Rietumvalstu izteikušas brīdinājumus Krievijai tūlītēji pārtraukt agresiju Krimā, kā arī uzstājušas uz Ukrainas nedalāmību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!