Nastja Ribka atbrīvota no ieslodzījuma Krievijā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Baltkrievijas modele Anastasija Vašukeviča, kas plašāk pazīstama ar iesauku "Nastja Ribka", atbrīvota no ieslodzījuma Krievijā, ziņu aģentūrai AFP atklāja advokāte.

Vašukeviča, kas šomēnes pēc deportēšanas no Taizemes tika aizturēta Maskavas Šeremetjevas lidostā, plašāku mediju uzmanību piesaistīja ar apgalvojumiem, ka viņas rīcībā esot pierādījumi par Krievijas iejaukšanos ASV 2016.gada vēlēšanās. Šos pierādījumus viņa esot ieguvusi, pateicoties sakariem ar krievu oligarhu Oļegu Derispaku.

Atrodoties Taizemes cietumā, Vašukeviča un Aleksandrs Kirilovs, kurš tika aizturēts reizē ar viņu, nesekmīgi lūdza palīdzību ASV vēstniecībai, baidoties no izdošanas Krievijai.

Taizemē viņiem par uzmākšanos un nelegālu "seksa kursu" organizēšanu tika piespriests 18 mēnešu ilgs nosacīts cietumsods. Ņemot vērā jau pirmstiesas apcietinājumā aizvadīto laiku, Taizeme viņus izraidīja.

Advokāte Svetlana Sidorkina, kura Krievijā pārstāv Kirilovu, AFP sacīja, ka izmeklēšanā pieņemts lēmums atbrīvot Vašukeviču un Kirilovu ar nosacījumu, ka viņi ieradīsies uz tikšanos ar izmeklētāju. Apsūdzības viņiem nav izvirzītas.

Tags

ASV Baltkrievija Krievija Taizeme

Comment Form