Nedēļa pasaulē: Tramps melo, ukraiņi karo un Krieviju satrauc viltus ziņas
Foto: Reuters/EPA/AFP/AP/Scanpix/LETA

Pasaules notikumu virpulī ir viegli apmaldīties. Kamēr liela daļa Latvijas iedzīvotāju tā dēvēto īso darba nedēļu veltīja pavasarīgu brīvdienu baudīšanai, kā arī nodevās sēšanai un stādīšanai, pasaulē šajā laikā galvenā uzmanība tika veltīta aizvien pieaugošajai spriedzei starp Irānu un ASV un aizvien dilstošajam saspīlējumam abu Koreju starpā. Ne mazāk būtiski diplomātiskie panākumi panākti arī abu Āzijas milžu – Ķīnas un Indijas – attiecību normalizēšanā.

Mums tuvākos apvāršņos apstiprināts Eiropas ekonomiskā motora Vācijas budžets, karstākajām diskusijām izvēršoties par sen gaidīto aizsardzības budžeta pieaugumu, un viedokļu apmaiņu Eiropas līderu starpā raisīja Eiropas Komisijas piedāvātais Eiropas Savienības ilgtermiņa budžeta plāns, kurā robu izcirps donorvalsts Lielbritānijas aiziešana no bloka. Savukārt vērienīgie un negaidītie Armēnijas protesti, visticamāk, uzskatāmi par rezultatīviem un pabeigtiem līdz ar opozīcijas līdera Nikola Pašinjana drīzu kļūšanu par jauno premjeru, kas gan diez vai mainīs valsts ārpolitiku. Tāpat turpinājās asiņainie palestīniešu protesti Gazā, Afganistānas galvaspilsētā tiešu uzbrukumu piedzīvoja žurnālisti, bet Sīrijas režīms ar Irānas un Krievijas atbalstu likvidējis pēdējos opozīcijas anklāvus.

Tikmēr virkne notikumu bijuši pārāk reģionāli vai tikai nupat klusām sākušies, lai starptautisko vidi saviļņotu jau rīt. Iepazīstinām ar pieciem no tiem:

Tags

ANO Antarktīda Dominikāna Donalds Tramps Doņecka Ķīna Krievija Lasāmgabali Taivāna Ukraina

Comment Form