ANO Cilvēktiesību komisijai piektdien neizdevās pieņemt rezolūciju par cilvēktiesību pārkāpumiem Čečenijā. ANO Cilvēktiesību komisija noraidīja Eiropas Savienības atbalstīto rezolūciju ar 16 balsīm pret. Par rezolūciju balsoja 15 valstis, bet 22 atturējās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Krievija pirms balsojuma paziņoja, ka rezolūcijas projekts ir "politiski motivēts" un rada "nepatiesu priekšstatu" par Čečenijā notiekošo. Krievijas pārstāvji arī norādīja, ka militārās operācijas Čečenijā tiek īstenotas starptautiskās cīņas pret terorismu vārdā.

"Vai tad mums nav tiesības uz tādu pašu attieksmi, kad mēs cīnāmies pret terorismu," vaicāja Krievijas delegāts, norādot, ka ASV, kas šobrīd karo Afganistānā, ir rezolūcijas atbalstītāju vidū.

Krievija saņēma arī Ķīnas un Indijas atbalstu, kas uzsvēra Krievijas teritoriālo nedalāmību, kā arī mudināja neiejaukties citas valsts iekšējās lietās un cīņā pret terorismu.

Rezolūcijas projektā bija paustas dziļas bažas saistībā ar "ziņām par cilvēktiesību pārkāpumu turpināšanos" Čečenijā. Dokumentā uzsvērts, ka cilvēki šajā Krievijas republikā pazūd bez vēsts, tiek sodīti bez tiesas, spīdzināti. Tāpat norādīts, ka ir saņemtas "ziņas, kas liecina - Krievijas spēki pārmērīgi lieto spēku".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form