Nīderlande apturējusi palīdzību palestīniešu pašpārvaldes tieslietu sistēmai
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Nīderlande apturējusi tiešo palīdzību palestīniešu pašpārvaldes tieslietu sistēmai, jo nav mierā ar kompensācijām, kas tiek maksātas Izraēlā par uzbrukumiem ieslodzītajiem palestīniešiem un viņu ģimenēm, piektdien paziņojusi Nīderlandes valdība.

Nīderlande ik gadu atvēlēja palestīniešiem 1,5 miljonus eiro, kas Eiropas Savienības (ES) programmas ietvaros tika novirzīti tieši palestīniešu pašpārvaldes tieslietu sistēmai. Tagad šī palīdzība apturēta.

"Nīderlande nav apmierināta ar pašreizējo palestīniešu atbalstu ieslodzītajiem un viņu ģimenēm, jo pabalsta apjoms sasaistīts ar aizturēšanas ilgumu," medijiem skaidroja Nīderlandes Ārlietu ministrija.

"Nīderlande to uzskata par nevēlamu signālu, jo izskatās, ka vardarbība tiek atalgota," norādīts ministrijas paziņojumā.

Valdība skaidro, ka jau pirms gada brīdinājusi palestīniešus, ka apturēs palīdzību, ja nekas nemainīsies, tomēr "šīs sarunas vēl nav nesušas vēlamos rezultātus, un valdība tādēļ nolēmusi apturēt tiešo atbalstu palestīniešu pašpārvaldei".

Valdība norāda, ka līdzekļi, kas jau iedalīti palīdzībai palestīniešu tieslietu sistēmai, tiks novirzīti netiešai palīdzībai, kādu sniedz arī citas valstis, lai veicinātu konstitucionālu attīstību palestīniešu teritorijās.

Palestīniešu pašpārvalde apgalvo, ka pabalsti tiek maksāti ģimenēm, kas zaudējuši savu galveno apgādnieku.

Daudzi palestīnieši uzskata ieslodzītos un tos, kuri gājuši bojā, veicot uzbrukumus, par varoņiem un mocekļiem.

Izraēla savukārt uzskata, ka šādi pabalsti veicina vardarbību.

Nīderlande jūlijā apturēja iemaksas ANO palestīniešu bēgļu aģentūrā līdz tiks pabeigta izmeklēšana lietā, kurā aģentūras vadība apsūdzēta varas ļaunprātīgā izmantošanā.

Tags

Eiropas Savienība Izraēla Nīderlande Palestīna

Comment Form