Nobela prēmijas pasniegšanas vēstures 12 skandalozie incidenti
Foto: AFP/Scanpix

Pagājušajā nedēļā Nobela Miera prēmiju saņēma Eiropas Savienība. Šis fakts tiek vērtēts visai pretrunīgi, turklāt izraisījis ne mazums spekulāciju par Nobela balvu pasniegšanas mērķiem. Lai gan prēmiju tās 111 gadus ilgajā vēsturē saņēmis ne mazums prominentu un visā pasaulē cienītu cilvēku un organizāciju, šajā laikā nav trūcis arī pārpratumu un divdomīgi vērtējamu notikumu.

Portāls "Delfi" iepazīstina ar spilgtākajiem pretrunīgi vērtētiem atgadījumiem un personāžiem prēmijas pasniegšanas vēsturē.

Vispirms jau pati balvas pasniegšana iedibināta kāda pārpratuma dēļ. Kad Francijā miris izgudrotāja Alfrēda Nobela brālis Ludvigs, franču laikraksti nebija papūlējušies noskaidrot, kas ir mirusī persona un pieņēma, ka miris pats dinamīta izgudrotājs un ražotājs. Kāds laikraksts pat virsrakstā paziņojis: "Nāves tirgonis ir miris".

Nobels ļoti sāpīgi uztvēris faktu, ka viņu pēc aiziešanas no šīs pasaules atcerētos vienīgi kā "nāves tirgoni". Tieši šī iemesla dēļ bagātais uzņēmējs savas dzīves pēdējos gados daudz laika un līdzekļu ziedoja zinātnei un labdarībai, bet pēcnāves testamentā 94% sava īpašuma novēlēja ikgadējai Nobela prēmiju pasniegšanai.

Vispretrunīgāk vērtētie atgadījumi un personāži Nobela prēmijas pasniegšanas vēsturē:

Tags

Sarakstu karuselis

Comment Form