Japānas tiesa ir nolēmusi, ka 32 Japānas pilsoņiem, kuri agrā bērnībā tika pamesti Ķīnā Otrā Pasaules kara beigās, par šiem pārdzīvojumiem kompensācija nepienākas, informē ārvalstu masu mediji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viņu vecāki kara beigās 1945.gadā tika nogalināti vai arī piespiesti pamest savus bērnus, bēgot no Ķīnas uz Japānu.

Sūdzības iesniedzēji uzskata, ka Japānai neizdevās pietiekami ātri panākt viņu atgriešanos dzimtenē, tāpēc viņiem pienākas kompensācija.

Taču Osakas tiesa ir nolēmusi, ka tās pienākumos neietilpst finansiālas neatkarības nodrošināšana bāreņiem, raksta BBC.

Cīņu un neskaidrības radītā apjukumā kara beigās Ķīnas ziemeļaustrumos tika pamesti tūkstošiem japāņu bērnu.

Viņiem tika sameklēti audžuvecāki Ķīnā, un viņi uzauga kā Ķīnas pilsoņi, taču astoņdesmitajos gados Japāna sāka viņu repatriāciju.

Tiesas trešdienas lēmums bija pirmais virknē līdzīgu prasību, ko iesnieguši repatriētie pilsoņi.

Tas attiecas uz 32 no 111 sūdzības iesniedzējiem, kuri vērsās tiesā 2003.gadā.

Viņu advokāti informē, ka grupa vēlas iesniegt apelācijas sūdzību. Viņi pieprasa atlīdzību 33 miljonu jēnu (170 700 latu) apmērā katram, un uzskata, ka Tokijai, kas mudināja viņu ģimenes pamest Ķīnu, bija pienākums panākt arī viņu atgriešanos dzimtenē.

Kopš astoņdesmitajiem gadiem Japānā ir atgriezušies vairāk nekā 2 400 cilvēku, bet lielākā daļa no viņiem ir saskārušies ar grūtībām integrēties sabiedrībā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form