Par Ukrainas premjeru iecelts Jaceņuks
Foto: AFP/Scanpix

Par Ukrainas pagaidu valdības premjerministru parlaments ceturtdien ievēlējis partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līderi Arsēniju Jaceņuku, vēsta aģentūra UNIAN.

Par Jaceņuka kandidatūru nobalsojis 371 deputāts. Uzreiz pēc balsošanas parlamenta vadītājs un pagaidu prezidents Aleksandrs Turčinovs parakstīja rīkojumu par Jaceņuka iecelšanu amatā.

Pēc tam ar 331 balsi no 410 reģistrētajiem deputātiem apstiprināts valdības sastāvs. Premjera pirmais vietnieks ir Vitālijs Jarema. Premjera vietnieks eirointegrācijas jautājumos – Boriss Tarasjuks no "Batkivščina".

Jaceņuks līdz šim bija viens no redzamākajiem pagājušajā nedēļā gāztā prezidenta Viktora Janukoviča opozīcijas līderiem.

Gandrīz viss pagaidu valdības sastāvs bija zināms jau trešdien vakarā.

Ukrainas valdība un Nacionālā banka vēl šonedēļ sola publiskot krīzes pārvarēšanas programmu un ieviest pasākumus, kuru mērķis ir apturēt kapitāla aizplūšanu no Ukrainas.

Trešdien Ukrainas Nacionālajā bankā notikušās apspriedes laikā izskanējis, ka jau tuvākajās dienās valstī varētu ierasties Starptautiskā Valūtas fonda misija.

"Delfi" jau ziņoja, ka, saskaņā ar Ukrainas amatpersonu teikto, Valsts kase patlaban ir tukša, bet Eiropas Savienība ir solījusi defolta priekšā esošajai valstij piešķirt aizdevumu vismaz 20 miljardu eiro apmērā.

Trešdien arī kļuvis zināms, ka Ukrainas pagaidu amatpersonas plāno vēl līdz šā gada 25. maijā paredzētajām prezidenta vēlēšanām parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību. 

Kā zināms, tieši Janukoviča un toreizējā premjera Mikolas Azarova atteikšanās parakstīt šo lēmumu pērnā gada novembra nogalē izraisīja protestus un tiem sekojošu asinsizliešanu, kuras iznākumā tika gāzts Janukovičs. 

Tags

Kijeva Protesti Ukrainā Ukraina

Comment Form