"Estonia"
Foto: "Estonia"

Lietuvas Seims otrdien ratificēja starptautisko vienošanos par prāmja "Estonia" bojāejas vietas Baltijas jūrā neaizskaramību. Starptautisko vienošanos 1995.gadā parakstīja Igaunija, Somija un Zviedrija, lai aizsargātu "Estonia" bojāejas vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Prāmis "Estonia" nogrima 1994.gada 28.septembrī Baltijas jūrā Zviedrijas ekonomikas zonā. Katastrofā bojā gāja aptuveni 900 cilvēku, to vidū arī no Latvijas.

Ratificētajā vienošanās aktā teikts, ka jebkura darbība, kas traucēs prāmja bojāejas vietas mieru, uzskatāma par nelikumīgu. Vienošanās garantē, ka prāmja vraks netiks izcelts no jūras dzelmes.

Lietuvas kriminālkodekss par apbedījuma vietu apgānīšanu paredz atbildību, un tagad arī "Estonia" bojāejas vietai tiek garantēta tiesiskā aizsardzība kā katastrofas upuru apbedījuma vietai.

Līdz šim brīdim šim vienošanās aktam pievienojušās Latvija, Dānija, Krievija, Lielbritānija un Polija, to ratificējuši arī parakstītājvalstu - Igaunijas, Somijas un Zviedrijas - parlamenti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form