Pasaules klimata konferencē panākta vienošanās divu gadu laikā izstrādāt jaunu globālu paktu cīņai ar globālo sasilšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jaunais līgums stātos spēkā 2012.gadā pēc Kioto protokola darbības beigām.

ANO Klimata izmaiņu pamatkonvencijas (UNFCCC) 190 dalībnieki "Bali ceļu karti" apstiprināja pēc 13 dienu intensīvām sarunām, kas ieilga par dienu ilgāk nekā plānots.

Delegāti bija priecīgi un pārguruši pēc pēdējās minūtēs piedzīvotās drāmas, kas ASV negaidīti pauda iebildumus dokumentam un, saskaroties ar jaunattīstības valstu nikniem protestiem, brīdi vēlāk tomēr piekrita plānam.

Bali foruma mērķis ir paātrināt siltumnīcas gāzu izplūdes ierobežošanu pēc 2012.gada, kad beigsies Kioto protokola darbības termiņš, un organizēt palīdzību nabadzīgajām valstīm, kuras atrodas klimata izmaiņu visiznīcinošā spēka ceļā.

"Bali ceļu karte" noteiks parametrus divu gadu turpmākām sarunām par jaunas vienošanās noslēgšanu.

Plānots, ka jaunais nolīgums nomainīs pašreizējo Kioto protokolu, kas paredz līdz 2008.-2012.gadam samazināt tā dēvēto siltumnīcas gāzu izplūdi atmosfērā par 5% salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni. Saistības saskaņā ar šo dokumentu uzņēmušās 38 rūpnieciski attīstītās valstis, arī Krievija. Tomēr galvenie atmosfēras piesārņotāji - ASV un Ķīna - nepiedalās Kioto protokolā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form