Pēc ES sankciju paplašināšanas Minska atsauc uz konsultācijām vēstniekus ES un Polijā
Foto: EPA/LETA

Pēc ES lēmuma cilvēktiesību pārkāpumu dēļ paplašināt sankcijas pret Baltkrieviju, Minska atsauca uz konsultācijām savus vēstniekus no ES un Polijā, un sola ar atbildes akcijām ES amatpersonām, teikts Baltkrievijas vēstniecības Latvijā paziņojumā medijiem.

Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāra Andreja Siviniha paziņojumā norādīts, ka "ES Padomes lēmums liecina par to, ka Eiropas Savienība turpina atklāta spiediena politiku".

"Mēs vairākkārt visos līmeņos skaidrojam tādas politikas perspektīvu trūkumu attiecībās ar Baltkrievijas Republiku. Atbildot, Baltkrievija aizliedz iebraukšanu Baltkrievijā Eiropas Savienības dalībvalstu personām, kas veicināja ierobežojošo pasākumu piemērošanu," informēja Sivinihs.

Baltkrievijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Savienībā un Baltkrievijas Vēstnieks Polijā tika atsaukti uz konsultācijām. Pēc konsultācijām viņiem būs jāatgriežas galvaspilsētās, lai informētu par Baltkrievijas stingru pozīciju, ka spiediens un sankcijas nav pieļaujamas.

"Spiediena turpināšanas pret Baltkrievijas Republiku gadījumā tiks pieņemti citi pasākumi mūsu interešu aizsardzībai," brīdina Minska.

"Ceram, ka ES amatpersonas un dalībvalstis apzināsies spiediena ceļa bezjēdzīgumu.
Baltkrievijas priekšlikumi par dialoga un sadarbības attīstību ar Eiropas Savienību uz līdztiesības un savstarpējas cieņas principiem paliek spēkā," paziņojumā norāda ĀM pārstāvis.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri otrdien apstiprināja sankciju paplašināšanu pret Baltkrievijas amatpersonām, kuras vainojamas cilvēktiesību pārkāpumos.

Vēl 21 ierēdnis ir iekļauts to personu sarakstā, kurām liegta iespēja iebraukt ES un kuru aktīvi ir iesaldēti. Šīs personas tiek vainotas pilsoniskās sabiedrības un demokrātiskās opozīcijas apspiešanā Baltkrievijā. Sarakstā iekļautās personas esot milicijas darbinieki un augsta ranga amatpersonas, kuras nodarbojas ar tiesu jautājumiem. Personu uzvārdi būšot zināmi trešdien pēc ES lēmuma publicēšanas.

ES jau pagājušā gada decembrī paplašināja sankcijas pret Baltkrieviju. Iebraukšana ES tika liegta vairāk nekā 200 Baltkrievijas ierēdņiem. ES arī iesaldēja triju Baltkrievijas kompāniju aktīvus.

ES sankcijas paplašināja pēc Baltkrievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas "Vjasna" ("Pavasaris") vadītāja Aļesjas Beļacka notiesāšanas novembrī.

2010. gada decembrī pēc prezidenta vēlēšanām, kurās atkārtoti uzvarēja Lukašenko, Minskas centrā izcēlās masu nekārtības, apmēram 50 tūkstošiem opozīcijas pārstāvju protestējot pret valdošo režīmu. Vairāk nekā 700 cilvēku tika aizturēti, vairāk nekā 40 no viņiem jau ir notiesāti.

Tags

Baltkrievija Eiropas Savienība Minska

Comment Form