Neskatoties uz trīs desmitgades ilgajiem centieniem veidot multikulturālu sabiedrību, Lielbritānijā pieaug ekstrēmisms un etniskā segregācija, liecina trešdien publiskotais Rasu līdztiesības komisijas (CRE) ziņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Plaisa starp Lielbritānijas etniskajām grupām ir dziļāka nekā jebkad un tās rosinātais politiskais un reliģiskais ekstrēmisms pieņēmis bīstamus apmērus, teikts ziņojumā.

"Gan politiskais, gan reliģiskais ekstrēmisms pieņemas spēkā, cilvēkiem viļoties citos un norobežojoties vienam no otra," uzskata CRE.

Komiteja norāda, ka, neskatoties uz panākto progresu, joprojām etniskā mazākuma pārstāvji biežāk tiek pakļauti policijas pārbaudēm, spiesti pamest skolu, saņem sliktākus veselības aprūpes sistēmas pakalpojumus un spiesti samierināties ar sliktākiem mājokļiem.

Galvenokārt ziņojumā vainota valdība, jo tā neesot pildījusi savus pienākumus diskriminācijas novēršanā.

Kamēr dažas valsts iestādes, piemēram, krimināltiesību aģentūras, guvušas lielus panākumus, citas ar rasu diskrimināciju saistītos jautājumos regresējušas, norāda CRE direktors Niks Džonsons.

Lai gan pētījumā konstatētais ir "ļoti satraucošs", kopš 1974.gada, kad, pamatojoties uz Rasu attiecību likumu, CRE tika izveidota, panākts "ievērojams progress", uzskata komisijas direktors.

CRE, kuru drīzumā paredzēts pārdēvēt par Līdztiesības un Cilvēktiesību komisiju (CEHR), ir pilnvarota pret organizācijām, kas vainojamas rasu diskriminācijā, vērst tiesiskas sankcijas.

"Tikai pirms dažām desmitgadēm pie viesnīcām izlikt uzrakstu "Ne priekš melnajiem, ne priekš īriem, ne priekš suņiem" bija pieņemami," uzsvērts ziņojumā. "Tagad, pateicoties Rasu attiecību likumam, mēs šos uzrakstus vairs neredzam."

Valdības pārstāvis, atzīstot, ka varasiestādes nepiekrīt visiem CRE apgalvojumiem, tomēr paziņoja, ka kabinets apņēmīgi rīkosies, lai novērstu ziņojumā konstatētās problēmas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form