Pētījums: vislielāko ieguldījumu nabadzīgo valstu attīstībā sniedz Zviedrija
Foto: stock.xchng

Skandināvijas valstis, it īpaši Zviedrija, sniedz vislielāko ieguldījumu nabadzīgo valstu attīstības veicināšanā, liecina ceturtdien publicētais neatkarīgās ASV pētnieku grupas ziņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā pētnieki salīdzinājuši 22 pasaules bagātāko valstu paveikto attīstības valstu labā.

Saraksta pirmajā vietā ierindota Zviedrija, kurai seko Dānija un Norvēģija ar attiecīgi otro un ceturto vietu.

Zviedrija saņēmusi Vašingtonas Globālās attīstības centra atzinību par "tās ārvalstu palīdzības projekta vidējā apmēra pieaugumu (..) un par pieņemto patvēruma meklētāju pieteikumu skaita pieaugumu".

Zviedrijas pieņemto patvēruma lūgumu skaits no nabadzīgajām valstīm palielinājies no 24 līdz 36 tūkstošiem.

Pētnieki valstis salīdzinājuši pēc septiņiem kritērijiem - palīdzības, tirdzniecības un investīciju apmēra, kā arī migrācijas, vides, drošības un tehnoloģiju jomā.

Arī klimata izmaiņu apkarošanas jomā atzinību izpelnījusies Zviedrija, kurai ir viens no mazākajiem siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu daudzumiem.

Savukārt G7 valstis ierindotas saraksta vidus un beigu daļā - Kanāda ieņem vienpadsmito, savukārt Lielbritānija, Vācija un Francija dala divpadsmito vietu, bet pēdējās trīs vietas ieņem attiecīgi Šveice, Japāna un Dienvidkoreja.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form