Pieci svarīgi EP šīs nedēļas balsojumi, kas ietekmēs ikvienu
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) "otrajā galvaspilsētā" Strasbūrā aizvadītā nedēļa izvērtās negaidīti piesātināta vairāk nekā pusmiljardu eiropiešu ietekmējošiem lēmumiem. Norādām, kas tajā rosināts, lemts un apspriests, un ietekmēs cilvēkus ne tikai Eiropā, bet arī ārpus tās jau drīzā nākotnē.

Eiropas Parlamenta plenārsesijā no 25. līdz 28. novembrim Strasbūrā apstiprināja jauno Eiropas Komisijas sastāvu un izsludināja ārkārtas stāvokli klimata jomā. Tāpat eiroparlamentārieši ar stāvovācijām uzņēma no ieslodzījuma Krievijā atbrīvoto politieslodzīto ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un pasniedza viņam jau pērn piešķirto Saharova balvu par domas brīvību. Deputāti šonedēļ paziņoja un pasniedza arī "Lux" kino balvu.

To, ko jaunajā EK kolēģijā darīs Valdis Dombrovskis, viņš jau jaunā EK sastāva apstiprināšanas dienā pastāstīja ekskluzīvā intervijā "Delfi". Savukārt virkne būtisku notikumu palikuši uzskaitīto norišu ēnā. Iepazīstinām ar tiem:

Tags

Dzimumu līdztiesība Eiropas Komisija Eiropas Parlaments Eiropas Savienība ES budžets Krievija Ukraina Valdis Dombrovskis

Comment Form