Polija pēc Briseles teroraktiem vairs nav gatava uzņemt bēgļus
Foto: Reuters/Scanpix

Ņemot vērā Briselē otrdien notikušos teroraktus, Polija vairs nav gatava uzņemt 7500 bēgļu, ko tā bija apņēmusies uzņemt sarunās ar Eiropas Savienību (ES), trešdien paziņoja Polijas premjerministre Beāta Šidlo (attēlā pa kreisi).

Premjerministre atzina - viņa "nesaskata iespēju, ka bēgļi varētu doties uz Poliju", vēsta raidorganizācija "Superstacja".

Šidlo priekšgājēja liberāli konservatīvā Eva Kopača pēc sarunām ar ES piekrita uzņemt bēgļus. Bija paredzēts, ka Polijai šogad būtu jāuzņem pirmie 400 bēgļi.

Prezidenta Andžeja Dudas padomnieks drošības jautājumos Pavels Solohs savukārt brīdināja par draudiem, kas varētu palielināties līdz ar bēgļu skaita pieaugumu.

"Būsim uzmanīgi, lai 10 000 nepārvēršas par 100 000," viņš trešdien sacīja telekanālam TVN24, brīdinot, ka līdz ar lielāku bēgļu skaitu Polijā var palielināties terorisma draudi.

Tikmēr jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka 73% poļu ir pret Tuvo Austrumu bēgļu uzņemšanu.

78% uzskata, ka Tuvo Austrumu bēgļu uzņemšana Polijā palielinās terorisma draudus, vēsta medijs "onet.pl".

Pētījumu centrs "Ariadna" aptauju veicis vēl pirms otrdienas teroraktiem, bet jau pēc tam, kad bija panākta ES un Turcijas vienošanās par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā saskaņā ar jaunākajiem oficiālajiem datiem nogalināts 31 cilvēks, bet 270 guvuši ievainojumus.

Source

LETA

Tags

Brisele Polija Sprādzieni Briselē
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form