Polijas ģenerāli notiesā par Smoļenskas aviokatastrofu
Foto: Ilustratīvs foto, Reuters/Scanpix

Bijušajam Polijas valsts drošības dienesta vadītājam otrdien piespriests nosacīts sods par viņa lomu 2010. gada Smoļenskas aviokatastrofā, kurā dzīvību zaudēja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un vēl vairāk nekā 90 cilvēku.

Ģenerālis Pāvels Belavnijs nav pienācīgi veicis savus pienākumus, gatavojot braucienu uz Katiņas memoriālu, nosprieda Varšavas apgabaltiesa.

Belavnijam piespriests arī 10 000 zlotu (2300 eiro) liels naudassods.

Izraugoties vietu, kur nosēsties Kačiņska lidmašīnai, Belavnijam nevajadzēja izvēlēties Smoļensku, nosprieda tiesa, vienlaikus noraidot pieņēmumus, ka lidmašīna būtu cietusi uzbrukumā un tāpēc avarējusi.

Spriedums vēl nav stājies spēkā.

Nelaiķa prezidenta brālis Polijā valdošās partijas "Likums un taisnīgums" līderis Jaroslavs Kačiņskis pauda gandarījumu par otrdienas spriedumu.

"Es ceru, ka būs arī citi spriedumi," viņš sacīja.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010. gada 10. aprīlī.

Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas augstas Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Tags

Jaroslavs Kačiņskis Katiņa Krievija Lehs Kačiņskis Polija Varšava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form