Polijas premjers 'Nord Stream 2' nosauc par 'jaunu hibrīdieroci'
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Plānotais Krievijas gāzesvads "Nord Stream 2" ir "jauns hibrīdierocis", pirmdien sacīja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, norādot, ka Maskava to vēlas izmantot, lai grautu NATO un Eiropas Savienību (ES).

Uzrunājot Varšavā NATO Parlamentāro asambleju, premjers sacīja, ka "Nord Stream 2" ir "Eiropas drošības indes tablete". ASV un vairākas ES valstis iebilst pret "Nord Stream 2" un brīdina, ka Krievija līdz ar projekta īstenošanu iegūs ietekmes sviras Rietumeiropā.

Vairāku Rietumu uzņēmumu un Krievijas "Gazprom" konsorcijs, kas izveidots pretrunīgus vērtējumus izsaukušā projekta "Nord Stream 2" īstenošanai, šomēnes paziņoja, ka sāk sagatavošanas darbus Greifsvaldes līcī, Baltijas jūras Vācijas piekrastē. Vācijas kanclere Angela Merkele pagājušajā mēnesī paziņoja, ka "Nord Stream 2" nav realizējams bez Ukrainas iesaistīšanās gāzes tranzītā. Savukārt Ukrainas prezidents Petro Porošenko aicināja Vāciju atteikties no piedalīšanās "Nord Stream 2" izbūvē, norādot, ka tas veicinās blokādi pret Ukrainu.

"Nord Stream 2" būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka "Nord Stream 2" divu cauruļvadu sistēma nodrošinās gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Projekts izmaksās apmēram desmit miljardus eiro.

Tags

Eiropa Krievija NATO Nord Stream Polija

Comment Form