Prestižajā 'Rīgas konferencē' spriedīs par Afganistānu, Baltkrieviju un citām drošības aktualitātēm
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Piektdien un sestdien, 15. un 16. oktobrī, notiks ikgadējais starptautiskās drošības un politikas forums "Rīgas konference 2021", kas tradicionāli piesaista ekspertus un politiķus no dažādām valstīm, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad konferences dalībniekus uzrunās ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs un diskusijās piedalīsies Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa, Rumānijas prezidents Klauss Johannis. Covid-19 epidemioloģiskās situācijas dēļ konference galvenokārt notiks attālināti un tai varēs sekot tiešraidēs.

Kopš 2006. gada Rīgas Konference ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas jautājumu forumiem Baltijas jūras reģionā. Konference sniedz iespēju iesaistītajām pusēm apzināt pašreizējās tendences un iesaistīties dialogā par globālajiem procesiem. Konferences dalībnieki spriedīs par aktuālākajiem ārējās un drošības politikas jautājumiem, tādiem kā, notikumu Afganistānā ietekme uz starptautisko drošību, Ķīnas un ASV sāncensība, politiskā situācija Baltkrievijā.

Tāpat arī šogad tiks apspriestas tādas tēmas kā "NATO 2030" dienaskārtība, ES Zaļais kurss, reģionālā un globālā drošība, datu drošība un daudzas citas. Paralēli konferences pamata programmai tiek organizētas arī piecas atsevišķas diskusijas, apspriežot sieviešu lomu stabilitātes atjaunošanā pēc konflikta, Baltijas jūras reģiona drošību, Trīs jūru iniciatīvas aktualitāti, kā arī citas tēmas. Pilna konferences programma ir pieejama tīmekļa vietnē.

Lai gan sākotnēji tika plānots klātienē uzņemt vairākus simtus konferences dalībnieku un mediju pārstāvju, Covid-19 pandēmijas izraisītā epidemioloģiskā stāvokļa pasliktināšanās dēļ tika pieņemts lēmums ievērojami samazināt dalībnieku skaitu, kā arī atcelt jebkādas saviesīgas pulcēšanās, atstājot tikai darba diskusijas.

Latvijas Nacionālā bibliotēkā ieradīsies tikai dalībnieki ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tiks ievēroti pastiprināti epidemioloģiskās drošības pasākumi. Plašākai sabiedrībai būs iespēja tiešsaistē sekot līdzi konferences galvenajai programmai Latvijas Transatlantiskās organizācijas "Facebook" un "Youtube" lapā, kā arī vairāku interneta platformu un televīzijas tiešraidēs Latvijas un starptautiskajos medijos.

Konferenci organizē "Latvijas Transatlantiskā organizācija" sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju. Konferences partnerorganizācijas ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds Baltijas valstīs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form