Protestētāji rada satiksmes haosu Honkongā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Honkongā aktīvisti, kas protestē pret Ķīnas komunistu valdības centieniem mazināt demokrātiju šajā autonomajā teritorijā, pirmdien izraisījuši satiksmes haosu, un ir traucēta metro vilcienu kustība, bloķēti vairāki autoceļi, kā arī atcelti vairāk nekā simt reisu Honkongas lidostā.

Pilsētas centra metro stacijās protestētāji bloķēja vilcienu durvis, neļaujot tās aizvērt. Līdz ar to tika būtiski kavēta metro vilcienu kustība.

Aktīvisti arī izraisīja autosatiksmes sastrēgumus, bloķējot vairākus noslogotus autoceļus.

Honkongas lidostā pirmdien atcelti vairāk nekā simt reisu. Lielākoties tie ir Honkongas aviokompānijas "Cathay Pacific" reisi. Šīs lidsabiedrības stjuartu arodbiedrība paziņojusi, ka rīko streiku, protestējot pret brutālo demokrātijas atbalstītāju apspiešanu Honkongā.

"Pēdējās 50 dienās valdība ir ignorējusi cilvēku prasības un izmantojusi tikai policijas spēku, lai mēģinātu apspiest [protestētāju] balsis, izraisot tūkstošiem honkongiešu izmisumu," sacīts arodbiedrības paziņojumā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē policija atkal izmantoja spēku, lai izklīdinātu tūkstošiem protestētāju.

Protestus, kas Honkongā ilgst jau otro mēnesi, sākotnēji izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai. Lai gan protestu spiediena rezultātā Honkongas parlaments likumprojektu atlika, protesti pārauguši plašā kustībā, pieprasot Pekinai pārtraukt centienus mazināt demokrātiju Honkongā un veikt demokrātiskas reformas.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā.

Tags

Honkonga Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form