Ceturtdien Čečenijā radiostacijas "Brīvība" korespondents Andrejs Babickis, kuru pirms kāda laika aizturēja Krievijas federālie spēki, tika atdots čečenu kaujiniekiem apmaiņā pret diviem gūstā saņemtiem Krievijas kareivjiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Par to žurnālistus informēja Krievijas prezidenta padomnieks Sergejs Jastržembskis.

Padomnieks sacīja, ka šādu priekšlikumu izteica bruņoto grupējumu pārstāvji, un Babickis piekritis.

Līdz ar to federālais centrs par Babicka tālāko likteni nav atbildīgs, uzsvēra Jastržembskis.

Prezidenta padomnieks parādīja kāda čečenu komandiera ar roku rakstītu aicinājumu federālo spēku komandieriem apmainīt Babicki.

Turklāt tika uzrādīta arī žurnālista paziņojuma kopija. Paziņojumā viņš raksta, ka pieņem šādu lēmumu, brīvas gribas vadīts, "vēloties izrādīt sadarbību varmācīgi gūstā saņemto kareivju atbrīvošanā".

"Es dodu piekrišanu sevis apmainīšanai ar kaujinieku komandiera Turpala Atgerijeva starpniecību," teikts Babicka paziņojumā.

Čečenu komandiera Usmanhadžojeva vēstulē teikts: "Lūdzam atlaist mūsu draugu, kurš ar mums stāvēja plecu pie pleca."

Advokāts Henrijs Rezņiks paziņojis, ka federālo spēku rīcība, apmainot Babicki pret čečenu gūstā nonākušajiem Krievijas spēku kareivjiem, nav juridiski izskaidrojama.

Ceturtdien intervijā aģentūrai "Interfax" advokāts Rezņiks, kurš pārstāv Babicka intereses, sacīja: "Šī rīcība ir barbariska. Tas ir jezuītisks gājiens no valsts iestāžu puses. Manā praksē nekad nekas tāds nav pieredzēts."

Savukārt žurnālista dzīvesbiedre Ludmila ir neizpratnē par Krievijas lēmumu apmainīt Babicki pret čečenu gūstā saņemtajiem kareivjiem.

Viņa stāstīja: "Nav zināms, kam viņu atdeva, bet pēc tam teiks, ka čečeni viņu nogalinājuši vai vēl nez ko."

Babicka sieva piebilda: "Ja viņš ir parakstījis piekrišanu apmaiņai, kāpēc tad viņam netika dota iespēja piezvanīt uz mājām? Viņam taču ir ģimene un bērni."

Radiostacija "Brīvība" turpinās censties panākt sava korespondenta Čečenijā Andreja Babicka atbrīvošanu.

Radiostacijas direktors Džefrijs Trimbls pēc paziņojuma par Babicka apmaiņu pret diviem Krievijas bruņoto speku kareivjiem, kas atrodas čečenu gūstā, sacīja žurnālistiem, ka tas viņam "bijis īsts pārsteigums".

"Mēs cerējām, ka Babickis pēc atbrīvošanas tiks nogādāts Maskavā," teica Trimbls.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form