Foto: Reuters/Scanpix/LETA

NATO kuluāros sākušās diskusijas par kaujas lidmašīnu iespējamām piegādēm Ukrainai, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta medijs "Politico".

"Tagad, kad lēmums par amerikāņu "Abrams" un vācu "Leopard" piegādēm ir pieņemts, nākamais loģiskais solis ir Ukrainas aviācijas nostiprināšana," raksta "Politico".

Virzītājspēks sākt šīs sarunas ir Baltijas valstis, teikts rakstā.

Sagaidāms, ka debates par iznīcinātāju nodrošināšanu Ukrainai būs vēl asākas nekā strīdi par tanku piegādēm.

Tajā pašā laikā "Politico" avoti norāda, ka ieroču piegāžu jautājumā nekas vairs netiek uztverts par neiespējamu, lai gan eskalācijas risks saglabājas. Sabiedrotie jau ir pārkāpuši vairākas "sarkanās līnijas", kas potenciāli draudēja saasināt konfliktu, uzsver kāds avots Vašingtonā, pieminot gan HIMARS sistēmas, gan tankus.

"Šobrīd iznīcinātāju piegādes iespējamība nav iedomājama, taču mēs to varam apspriest pēc divām trim nedēļām," laikrakstam norādījis kāds avots Eiropas Savienībā.

Vēstīts, ka trešdien, 25. janvārī, Vācija paziņoja ilgi gaidīto lēmumu piegādāt Ukrainai "Leopard" tankus. Arī ASV paziņoja, ka nodos Ukrainai savus tankus "Abrams".

"ABC News" iepriekš ziņoja, ka, ja Berlīne dos zaļo gaismu tanku piegādēm, 12 citas valstis jau ir paudušas gatavību Ukrainai nosūtīt aptuveni 100 "Leopard 2" tankus.

Virkni valstu rīkoties pamudinājis Lielbritānijas paziņojums par tanku "Challenger 2" nodošanu Ukrainai. Lielbritānija par nodomu nosūtīt Ukrainai 14 "Challenger 2" tankus paziņoja pagājušajā nedēļā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!