Romas amatpersonas aicina svētceļniekus atturēties no ierašanās pilsētas centrā, jo drošības uzturēšanas iestādes vairs nespēj nodrošināt kārtību pirms piektdien paredzētājām pāvesta Jāņa Pāvila II bērēm, informē ārvalstu mediji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lai vēl pēdējo reizi redzētu pāvestu, rindā gaida aptuveni miljons cilvēku, bet rindas galā stāties vairs nav ļauts.

Lai piedalītos bēru ceremonijā, Romā ir ieradies ASV prezidents Džordžs Bušs, kā arī viņa tēvs un bijušais prezidents Bils Klintons.

Romu, kuras iedzīvotāju skaits ir trīs miljoni, kopš pāvesta nāves sestdien ir apmeklējuši aptuveni četri miljoni cilvēku, raksta BBC. Amatpersonas ziņo, ka iebraucēju skaits nemitīgi aug, un tikai no Polijas vien, kas ir pāvesta dzimtene, tiek gaidīti kopā aptuveni divi miljoni svētceļnieku.

Cieši saspiedušos cilvēku rinda, kuri vēlas vēl pēdējo reizi redzēt pāvestu, izstiepās aptuveni divu kilometru garumā, bet trešdienas vakarā policisti izveidoja dzīvo ķēdi, lai nepieļautu jaunu ticīgo pievienošanos pārējiem pacietīgi gaidošajiem cilvēkiem.

“Lūdzu, lūdzu, ielaidiet mani,” lūdzās kāds jaunietis neilgi pēc rindas norobežošanas. “Es esmu no Polijas, viņš ir mūsu pāvests.”

Pēdējiem rindā stāvošajiem cilvēkiem līdz iekļūšanai Svētā Pētera bazilikā būs jāgaida 15 stundas.

Itālijas īpašā drošības dienesta pārstāvis Gvido Bertolaso stāsta, ka Romu ir pārpludinājuši svētceļnieki, un vairāk cilvēku “tā uzņemt vairs nespēj”.

Viņš brīdina, ka jaunpienācējiem nebūs nekādu iespēju vērot pāvesta bēru norisi un mudināja ticīgos doties uz Torvegatas universitātes pilsētiņu, kas ir aprīkota, lai uzņemtu vairākus tūkstošus cilvēku.

Turklāt viņš teica, lai telšu pilsētiņu iemītnieki Romas piepilsētā paliek savā apmešanās vietā un vēro bēru norisi televizoru ekrānos.

Ceturtdienas vakarā Svētā Pētera bazilika vārti tiks slēgti, lai gatavotos pāvesta apbedīšanai.

Slēgta tiks arī gaisa telpa virs Romas, jo ceremonijā piedalīsies daudzas augstas ārvalstu amatpersonas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form