'Šaujiet tieši sejā': baltkrievu amatpersona aicinājusi sakropļot demonstrantus ar Jarigina pistoli
Foto: Publicitātes attēls

Nopludinātā audioierakstā vīrietis, kuru aktīvisti identificē kā Baltkrievijas iekšlietu ministra vietnieku un iekšējā karspēka komandieri Nikolaju Karpenkovu, stāsta kolēģiem par no Krievijas saņemtiem traumatiskajiem ieročiem un aicina tiešā tēmējumā sakropļot demonstrantus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ierakstu nopludinājusi no Baltkrievijas drošības iestādēm aizgājušo darbinieki izveidotā opozīcijas organizācija BYPOL, kas jau iepriekš publicējusi dažādas liecības par drošībnieku vēršanos pret miermīlīgajiem demonstrantiem, kā arī atklājusi ar protestu apspiešanu saistīto miliču identitātes.

Šajā pašā ierakstā dzirdams it kā Karpenkova ierosinājums izvedot koncentrācijas nometni Aleksandra Lukašenko režīma pretiniekiem, kā arī atklāts, ka augustā bojāgājušais demonstrants Aleksandrs Taraikovskis nošauts ar gumijas lodi. Varasiestādes tolaik apgalvoja, ka viņš gājis bojā, jo viņam rokās eksplodējis spridzeklis.

Spriežot pēc ieraksta satura, tas tapis oktobra beigās, raksta portāls "Tut". Tajā laikā Karpenkovs vēl vadīja Iekšlietu ministrijas Galveno pārvaldi cīņai pret organizēto noziedzību un korupciju. Tolaik viņš izteicās, ka ielās dodas "ielu bandīti", kas "iebaroti ar naudu, narkotikām un alkoholu", tāpat viņš tika nofilmēts personīgi izsitam stiklu kādai Minskas kafejnīcai (video zemāk).

Piektdien publicētajā nopludinātajā audio ierakstā vīrietis, kura balss līdzinās Karpenkova balsij, stāsta, ka Baltkrievu drošībnieki bruņojumā saņēmuši Krievijā ražotas Jarigina sistēmas pistoles, kas esot kopēta no slavenā Eiropos ieroču ražotāja "Sig Sauer".

No sarunas un fona trokšņiem saprotams, ka viņš demonstrē šo ieroci, bet konteksts liecina, ka runa ir par Jarigina sistēmas pistoles traumatisko versiju.

Vīrietis stāsta, ka ir izmēģinājuši šo pistoli, un lode caururbusi četrus kartona kastu slāņus un vēl krēslu, uz kuriem tās bija noliktas. "Skaidrs, kāpēc nomira tas dzērājs un debiliķis, kā viņu sauca?," dzirdams ierakstā.

Fonā kāds nosauc Taraikovska uzvārdu un vīrietis turpina: "Jā, Taraikovskis, jā, dzērājs un debiliķis. Viņš, saprotams, nomira no gumijas lodes, kas ielidoja viņam krūtīs."

Tālāk vīrietis Karpenkova balsī skaidro, ka šis Krievijas traumatiskais ierocis tuvās distancēs ne ar ko neatšķiras no kaujas pistoles, jo "nabaga krievu cilvēkam ir jāaizstāvas no čečena vai kaut kāda dagestānieša", turklāt Krievijas aukstajā klimatā daudzi staigā biezos aitādas mēteļos.

Traumatisko ieroču nepietiekamības dēļ baltkrievu drošībniekiem uzdevumus nācies risināt "ar gumijas nūju un dūrēm", tāpēc ar valsts galvas rīkojumu apmierināts lūgums iegādāties šos ieročus, teikts ierakstā.

BYPOL kā Karpenkovs identificētais vīrietis tad skaidro, ka pieņēmis lēmumu īpaši sarežģītos uzdevumos dot līdzi šo ieroci. Tālāk viņš, atsaucoties uz Aleksandra Lukašenko teikto, iedrošina nebaidīties šo neletālo ieroci likt lietā.

"Tiešā tēmējumā: pa kājām, vēderu, sēkliniekiem. Lai saprot, ko sastrādājis, kad atgūs samaņu. Nu nodariet viņam kaut ko tādu: vai nu sakropļot, vai nogalināt. Pielietojiet ieroci tieši pa pieri, tieši pa pieri, tieši sejā. Tieši tur, pēc kā viņš vairs nekad neatgriezīsies tajā stāvoklī, kādā bija," dzirdams ierakstā.

"Nu ja atdzīvinās, tad atdzīvinās. Nebūs viņam puse smadzeņu, uz turieni arī viņa ceļš," turpina vīrietis, skaidrojot, ka visi tie, kas iziet ielās, "tie paši teroristi vien ir", un tie ir "lieki ļaudis mūsu valstī".

Baltkrievijā kopš 9. augusta notiek plaši tautas protesti pret 26 gadus valdījušo Aleksandru Lukašenko un prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Drošības iestādes brutāli vēršas pret demonstrantiem, par ko medijos parādās arvien jaunas liecības.

ANO ir zināms par vismaz 450 dokumentētiem spīdzināšanas gadījumiem. Te kāda vīrieša stāsts, kā viņu OMON miliči izvaroja ar steku. Te redzams gadījums, kā milicis sit sievieti. Te lasāms stāsts par kāda medijos popularitāti guvuša foto varoni, te video redzams, kā drošībnieks tiešā tēmējumā sašauj žurnālisti. Par piedzīvoto pastāstīja arī divi Minskā aizturēti Latvijas pilsoņi. Savukārt kāda Krievijas blogera stāsts te. Bet šeit biedējošs video no OMON aizturēšanas automašīnas.

Pats Aleksandrs Lukašenko, diskreditējot protestu nozīmi, ir izteicies par miermīlīgo protestu dalībniekiem kā "aitām", "žurkām", bijušajiem kriminālnoziedzniekiem, kuri ir bezdarbnieki, kā arī apgalvojis, ka ap 60% visu demonstrantu atrodas dažādu vielu reibumā. Varasiestādes arī izplata stāstus, ka protestētāji saņem naudu, bet prezidents biedē ar NATO draudiem pie valsts robežām.

Lukašenko arī paziņoja, ka 60% fotogrāfiju ar vardarbībā cietušajiem ir "feiks" . Lukašenko arī apgalvoja, ka cilvēki paši uzkrāsojuši sev zilumus, lai apmelotu OMON. Vienlaikus viņš aicināja "piedot drošībnieku kļūdas". "Tie ir jūsu cilvēki. Pat, ja viņi ir kļūdījušies, piedodiet viņiem," drošībniekus aizstāvēja Lukašenko.

Pats Lukašenko savu leģitimitāti kā prezidents zaudējis pēc Rietumos neatzītajām prezidenta vēlēšanām, kurām sekoja plaši protesti un varasiestāžu mēģinājumi ar spēku tos apslāpēt, kā arī negaidīti sarīkotās inaugurācijas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aleksandrs Lukašenko Baltkrievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi