Sekretāres nereti ir gudrākas, labāk izglītotas un spējīgākas par saviem šefiem, liecina Lielbritānijā veikts pētījums. Aptaujājot vairāk nekā 200 sekretāres un viņu tiešos priekšniekus vairākās Anglijas lielpilsētās dažādās tautsaimniecības nozarēs, izrādījies, ka aptuveni 60% gadījumu sekretārēm bijusi pabeigta augstākā izglītība, kamēr viņu tiešajiem priekšniekiem - tikai 56% gadījumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Turklāt, salīdzinot atestātus, noskaidrojies arī, ka sekretāres visumā mācījušās ievērojami labāk.

Neraugoties uz jau tā labo izglītību, 60% aptaujāto sieviešu turpinājušas mācības dažādos neklātienes un vakara kursos, kamēr no priekšniekiem tālākizglītojušies tikai 8%. Kā jau darba pienākumi prasa, 33% aptaujāto sekretāru brīvi runājušas vismaz vienā svešvalodā, kamēr viņu bosi ar tādām zināšanām varējuši lepoties tikai vienā gadījumā no desmit.

"Sekretāre ir mūsu sabiedrības neatzītais varonis un patiesais spēks, tieši viņa nereti ir šefa panākumu īstais iedvesmotājs," sacījis pētījuma autors Meks Rahmani no Kembridžas universitātes.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form