Somijā veiktā sabiedriskās domas aptaujā rāda, ka 80% iedzīvotāju būtu gatavi maksāt lielākus nodokļus, ja nauda tiktu izmantota veselības aprūpes dienestiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kopumā cilvēki Somijā būtu ar mieru maksāt lielākus nodokļus, lai nepieļautu sociālo pabalstu samazināšanos.

Mazāk nekā 10% no aptaujātajiem cilvēkiem teica, ka viņi vēlētos, lai tiktu samazināti pabalsti maznodrošinātajām cilvēku grupām, pat ja tādēļ maznodrošinātie maksātu mazākus nodokļus.

Aptuveni 40% respondentu atbalstīja lielāku finansējumu bezdarbnieku pabalstiem, lai gan tas nozīmētu, ka iedzīvotājiem ar vidējiem ienākumiem nodokļos ik mēnesi būtu jāmaksā aptuveni par 10 eiro (7 lati) vairāk. Aptuveni viena trešdaļa uzskata, ka pašreizējie bezdarbnieku pabalsti ir pietiekami labi.

Somi ir kritiski arī pret ienākumu lielo dažādību. Vairums respondentu vēlētos samazināt ienākumu atšķirību, paaugstinot darba algas tādiem cilvēkiem kā apkopējiem, medmāsām un skolotājiem. Gandrīz puse atbalstītu straujāk progresējošu ienākumu nodokli.

Šajā sabiedriskās domas pētījumā tika aptaujāti 1350 cilvēki vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form