Divi sprādzieni otrdien nogranduši Briseles Zaventemas lidostā, vēl viena eksplozija vēlāk nograndusi arī metro stacijā netālu no ES institūciju ēkas Briseles centrā. Beļģijas Veselības ministrija ziņo par aptuveni 250 ievainoto un ap 30 bojāgājušo.

Beļģijas policija otrdienas vakarā turpina meklēt iesaistītās personas, tostarp vienu no lidostas spridzinātājiem, kurš aizbēdzis no notikuma vietas.

Terorisma draudu līmenis Beļģijā paaugstināts līdz ceturtajai – pašai augstākajai pakāpei. Drošības pasākumi pastiprināti arī Francijā un Nīderlandē.

Atbildību par teroraktiem uzņēmies radikālo islāmistu grupējums "Daesh" ("Islāma valsts"), kas pērnā gada 13. novembrī sarīkoja asiņainos uzbrukumus Parīzē.

Reida laikā Beļģijas policija kādā ēkā Briselē atradusi spridzekli ar naglām, ķīmiskas vielas un teroristiskā grupējuma ''Daesh'' karogu.

Meklēšanā izsludināts kāds vīrietis, kurš fiksēts lidostas novērošanas kamerās. Tāpat policija aicinājusi iedzīvotājus iesūtīt foto vai video, kuros, iespējams, redzami sprādzienu rīkotāji.

Zaventemas lidosta būs slēgta arī trešdien, paziņojusi lidostas vadība, norādot, ka tā varētu tikt atvērta ceturtdien, kad būs pabeigtas pārbaudes un novērtēts ēkas stāvoklis.

Pirmais sprādziens Briseles Zaventemas lidostā nograndis 8:00 pēc vietējā laika.

Ziņu aģentūra BELGA vēstīja, ka pirms sprādzieniem dzirdēti šāvieni un kliedzieni arābu valodā. Lidostā atrasta Kalašņikova sistēmas triecienšautene un neeksplodējusi spridzekļu josta.

Aptuveni stundas pēc sprādzieniem lidostā sekoja eksplozija Mālbekas metro stacijā Briseles centrā. Eksplozija skārusi otro vagonu no pavisam trim, kad vilciens sācis braukt prom no stacijas.

Mālbekas stacija atrodas netālu no Eiropas Savienības (ES) institūcijām. Eiropas Komisijas darbiniekiem tika ieteikts palikt telpās vai mājās. Visas ieplānotās ES tikšanās ir atceltas.

Sprādzieni notikuši četras dienas pēc tam, kad Briselē aizturēts Parīzes pērnā gada novembra teroraktu organizētājs Salahs Abdeslams.

Sprādziens Briseles lidostā
Kas zināms: – Divi sprādzieni gandrīz vienlaicīgi nogranduši Zaventemas lidostā– Pirms sprādzieniem lidostā dzirdēti šāvieni un kliedzieni arābu valodā– Vēl viena eksplozija notikusi Mālbeka stacijā netālu no ES ēkām Briseles centrā– Vismaz vienu sprādzienu lidostā sarīkojis pašnāvnieks-spridzinātājs– Atrasti un neitralizēti vēl vairāki spridzekļi– Pretterorisma operācijā aizturēti vismaz pieci cilvēki– Policija izsludinājusi meklēšanā vīrieti, kurš fiksēts lidostas novērošanas kamerās– Reida laikā policija kādā ēkā Briselē atradusi spridzekli ar naglām, ķīmiskas vielas un teroristiskā grupējuma ''Daesh'' karogu– Beļģijā paaugstināts terorisma draudu līmenis līdz augstākajam ceturtajam līmenim– Sprādzieni notikuši četras dienas pēc Parīzes teroraktu plānotāja Saleha Abdeslama aresta
Teksta tiešraide noslēgusies.
Briseles centrā tiek nolikti ziedi un iedegtas sveces. https://twitter.com/jonkay01/status/712378372865835008
Trešdien pulksten 12 pēc vietējā laika Briselē izsludināts klusuma brīdis, vēsta RTBF.
Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jambons pavēstījis, ka varasiestādes zinājušas, ka Eiropā tiek plānots kāds ekstrēmistu uzbrukums, taču Briseles uzbrukumu mērogs bijis pārsteidzošs, vēsta BBC. “Tas, ka notiks vēl kādi uzbrukumi, bija iespējams, bet mēs nekad nevarējām iedomāties, ko šāda mēroga,” paudis ministrs.
Sprādzienos bojā gājuši aptuveni 30, bet ievainoti aptuveni 250 cilvēki, raidsabiedrībai BBC paziņojusi Beļģijas Veselības ministrija. Precīzs ievainoto skaits nav zināms, jo daži devušies prom no notikuma vietas, skaidrojusi ministrijas preses pārstāve. Tāpat viņa uzteikusi glābšanas dienestu darbu, norādot, ka tie bija labi sagatavojušies. Vissmagāk ievainotie no lidostas nogādāti tuvākajā slimnīcā, savukārt pārējie vesti uz slimnīcām blakus esošajos Briseles rajonos.
Drošības draudu dēļ evakuēta daļa ASV pilsētas Denveras lidostas galvenā termināļa, atsaucoties uz tviter ierakstu, vēsta “Sky”. https://twitter.com/DENAirport/status/712376447759945728?ref_src=twsrc%5Etfw
Beļģijas policija aicinājusi iedzīvotājus iesūtīt fotogrāfijas vai video, kuros, iespējams, redzami uzbrucēji. https://twitter.com/PolFed_presse/status/712359694413766656?ref_src=twsrc%5Etfw
Briseles lidostas pārstāvji vēlreiz apstiprinājuši, ka lidosta trešdien būs slēgta. Pasažieriem ieteikts sazināties ar savām aviokompānijām. Lidosta varētu tikt atvērta ceturtdien pēc tam, kad būs veikta ēkas pārbaude un novērtēšana. https://twitter.com/BrusselsAirport/status/712375018735472641
Vietējais mērs Frānsis Vermeirens pastāstījis, ka uzbrucēji “atbraukuši ar taksometru, līdzi vedot savus čemodānus; spridzekļi bija viņu somās”. “Viņi savus čemodānus nolika uz ratiņiem, eksplodēja pirmie divi spridzekļi. Arī trešais uzlika savu [somu] uz ratiņiem, bet viņš, iespējams, nobijās un tā nesprāga,” mēra teikto citē “Sky”.
Briseles centrā simtiem cilvēku pulcējas, lai pieminētu sprādzienu upurus. https://twitter.com/GavinLeeBBC/status/712364936895307776?ref_src=twsrc%5Etfw
ASV rīcībā nav tādas izlūkošanas informācijas, kas norādītu, ka valstī tiek plānoti līdzīgi uzbrukumi kā otrdien Briselē notikušais, medijiem pavēstījis ASV iekšzemes drošības ministrs Džehs Džonsons, piebilstot, ka lielākajās lidostās un dzelzceļa stacijās paaugstināti drošības pasākumi.
Medijos parādījies vēl viens video, kurā redzama Briseles lidostas iekšiene īsi pēc sprādziena. https://twitter.com/HLN_BE/status/712347417295728640/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
Policija turpina meklēšanas operācijas Briseles Skārbekas rajonā, vēsta BBC. https://twitter.com/annaholligan/status/712361521377099776/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
Arī Brandenburgas vārti izgaismoti Beļģijas karoga krāsās. https://twitter.com/Pucemargine/status/712350495105540096
Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels uzsver, ka valsts ir vienota un apņēmības pilna aizstāvēt savas vērtības un brīvību. https://twitter.com/CharlesMichel/status/712348727248293888?ref_src=twsrc%5Etfw
Parīzē, Francijā, esošais Eifeļa tornis, pieminot traģiskos notikumus Briselē, izgaismots Beļģijas karoga krāsās. https://twitter.com/lukefunknews/status/712346473623498752
“Šodien mūsu valsts sēro. Ikvienam no mums 22. marts vairs nekad nebūs kā citas dienas. Salauztas dzīves. Dziļas brūces. Visa valsts izjūt šīs ciešanas,” televīzijas uzrunā paudis Beļģijas karalis Filips. Viņš arī paudis atbalstu drošības un glābšanas dienestu darbiniekiem.
Beļģijas mediju foto no policijas reida, kura laikā atrasts teroristiskā grupējuma “Daesh” karogs, ķīmiskās vielas un spridzeklis. https://twitter.com/B3zero/status/712343245452288001/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
Visi valsts karogi pie sabiedriskajām ēkām līdz ceturtdienai būs pusmastā. https://www.delfi.lv/news/arzemes/belgija-izsludinatas-tris-dienu-nacionalas-seras.d?id=47221485
Atrastajā spridzeklī bijušas naglas. Tāpat atrasti arī ķīmiski produkti.
Pārmeklējot kādu ēku, Beļģijas policija atradusi teroristiskā grupējuma “Daesh” karogu un spridzekli, atsaucoties uz prokurora pausto vēsta “Sky”.
Saskaņā ar Beļģijas prokurora Frederika van Līva pausto joprojām nav oficiāli apstiprinātas un precīzas informācijas par bojāgājušo skaitu, vēsta BBC. Prokurors norādījis, ka dienas laikā sapieri veikuši vairākus kontrolētus spridzināšanas darbus, lai neitralizētu aizdomīgus saiņus. Tāpat viņš uzsvēris, ka vēl ir par agru saistīt šodienas sprādzienus ar pērnajā gadā notikušajiem teroraktiem Parīzē.
Trešais aizdomās turamais redzēts bēgam no Briseles lidostas, atsaucoties uz prokurora pausto vēsta “Sky”. Meklējot aizbēgušo uzbrucēju, policija Beļģijā veic reidus.
Ļaudis pulcējas pie bijušās Briseles biržas ēkas. https://twitter.com/BBCMatthewPrice/status/712331472062029825
Tiek uzskatīts, ka divi uzbrucēji uzspridzinājušies Briseles lidostā, savukārt trešais tiek aktīvi meklēts, atsaucoties uz Beļģijas prokurora paziņojumu vēsta ziņu aģentūra “Reuters”. Joprojām tiek skaidrots, vai sprādzieni Briselē saistīti ar Parīzes teroraktiem.
Uz Beļģijas-Nīderlandes robežas policijas veic pārbaudes, tādēļ izveidojies vismaz 10 kilometrus garš sastrēgums, ziņo BBC.
Beļģijas policija, aizdomās par saistību ar šodienas uzbrukumiem, izsludinājusi meklēšanā attēlā redzamo vīrieti, vēsta “Sky”.
Dzelzceļa stacijās Briselē veidojas garas rindas, tādēļ cilvēki tiek aicināti, ja iespējams, atlikt ieplānotos braucienus. https://twitter.com/CityBrussels/status/712323964895371264
Pēc sprādzieniem Briselē drošības pasākumi pastiprināti arī ASV lielpilsētā Ņujorkā, ziņo “Sky”.
Premjers atkārtoti izteica līdzjūtību Beļģijas traģēdijā cietušajiem un viņu līdzcilvēkiem, kā arī norādīja, ka šis terorakts nav radies no "zila gaisa", bet tam indikācijas bijušas jau pēdējā mēneša laikā. https://www.delfi.lv/news/national/politics/kucinskis-indikacijas-par-iespejamiem-teroraktiem-brisele-bijusas-jau-pedejo-menesi.d?id=47221355
Sapieri lidostā atraduši un detonējuši trešo – nesprāgušo – spridzekli, vēsta BBC.
Briseles Brīvā universitāte (BBU) būs slēgta visu atlikušo nedēļu, liecina universitātes ieraksts tviterī. “Sapieru brigāde lika mums palikt šeit [auditorijā]. Mani no studentu kopmītnēm armija evakuēja ļoti ātri un skarbi,” raidsabiedrībai BBC pastāstījusi Karmena Kvinta, kura studē BBU, piebilstot, ka šobrīd tiek pārmeklēta studentu kopmītņu teritorija.
Eiropas Savienības līderi nākuši klajā ar kopēju paziņojumu, kurā pauž solidaritāti Beļģijai un norāda, ka ES būs “vienota un stingra cīņā pret naidu, agresīvu ekstrēmismu un terorismu”.
Briseles lidosta būs slēgta arī trešdien, atsaucoties uz lidostas vadītāja paziņojumu, vēsta “Sky”.
Iespējamie lidostas spridzinātāji fiksēti ar novērošanas kameru. Attēlu ar trīs aizdomās turamajiem izplatījusi Beļģijas policija.
Beļģijā izsludinātas trīs dienu ilgas sēras, ziņo BBC.
Teroristu grupējums “Daesh” (“Islāma valsts”) uzņēmies atbildību par Briseles uzbrukumiem.
Cilvēki Briselē uz ielas raksta līdzjūtības apliecinājumus Je suis sick of this shit #jesuisbruxelles A photo posted by Alex ✨ (@alexiabajart) on Mar 22, 2016 at 7:25am PDT
Briseles ielās mazliet atgriežas rosība. Cilvēki kājām dodas mājup&satiksmes sastrēgumi vietās, kur parasti to nav pic.twitter.com/I26Z32zFOZ— Ilze Nagla (@ilzenagla) March 22, 2016
https://www.delfi.lv/news/arzemes/pasaules-lideri-nosoda-barbariskos-glevos-briseles-teroraktus.d?id=47219821
Vēl nav zināms, kad beigsies drošības operācija Briseles lidostā. At this moment it is impossible to say when operations will be resumed. As soon as there's more info we'll keep you up-to-date.— Brussels Airport (@BrusselsAirport) March 22, 2016
Policija Briseles Skārbēkas rajonā meklē teroraktos aizdomās turētos, ziņo BBC.
Vismaz viens no lidostā sprāgušajiem spridzekļiem saturējis naglas, ziņo Beļģijas televīzija.
ASV darīs visu nepieciešamo, lai palīdzētu savam draugam un sabiedrotajai Beļģijai, paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.
Ja uzbrukumi Briselē bija atriebība par Parīzes teroraktu rīkotāja Saleha Abdeslama arestu, tas parāda, ka teroristu tīkls ir spējīgs ātri un postoši reaģēt, raksta BBC Eiropas korespondents Kriss Moriss. Iespējams, ka ar Abdeslanu saistīta teroristu šūniņa paātrināja kādu nākotnē ieplānotu uzbrukumu bailēs no tā, ka apcietinātais biedrs var atklāt likumsargiem viņu atrašanās vietu, pieļauj žurnālists. Jebkurā gadījumā Briseles uzbrukumi parāda, cik augstā līmenī darbojas teroristu plānošana un loģistika, sagādājot sprāgstvielas, ieročus un cilvēkus, kuri gatavi uzbrukt civiliem mērķiem, viņš secina
Kāds aculiecinieks raidsabiedrībai BBC pastāstīja, ka pēc sprādziena pie Mālbekas stacijas blakus esošās viesnīcas personāls iznesis dvieļus, lai sniegtu pagaidu palīdzību cietušajiem.
13 novembre - 22 mars. L'hommage de Plantu #Bruxelles #Brussels >> http://bit.ly/1T4VUDq << A photo posted by Le Monde (@lemondefr) on Mar 22, 2016 at 2:24am PDT
Briseles dzelzceļa stacijas tiks atkal atvērtas 17.00 pēc Latvijas laika, bet ar palielinātu karavīru klātbūtni, ziņo “Sky News”.
Beļģu raidsabiedrība VRT ziņo, ka kopumā teroraktos gājuši bojā 34 cilvēki.
Sprādzienā metro stacijā cietuši 106 cilvēki, 17 no tiem smagi. Nogalināti vismaz 20 cilvēki, paziņojis Briseles mērs.
Lidostas sprādzienos cietušie ievainoti ar naglām, kas, domājams, bijušas pievienotas spridzeklim, ziņo beļģu medijs VTM.
Beļģijā evakuēta Tihanges atomelektrostacija (AES), ziņo “Reuters”.
Raidsabiedrība CNN ziņo par 34 teroraktos bojāgājušajiem - 14 lidostā, 20 metro stacijā.
Tiek ziņots, ka līdzās mirušam teroristam Briseles lidostā atrasta Kalašņikova triecienšautene. Tikmēr sapieri uzspridzinājuši aizdomīgu saini, ziņo “Sky News”.
Nīderlandes policija vienu pieturu pirms Amsterdamas Šipholas lidostas apturējusi vilcienu no Briseles un pārmeklē pasažierus.
Briseles lidostā atrasta nesprāgusi bumba, ziņo beļģu raidsabiedrība VTM.
Dramatisks video – Briseles lidostā pēc sprādzieniem Dramatic video shows people fleeing after deadly Brussels airport explosion. https://t.co/DHjEJe5Y8Phttps://t.co/fzWTtbU4A1— ABC News (@ABC) March 22, 2016
Briseles teroraktus nosodījusi Sīrijas valdība. Uzbrukumi bijuši “nepareizas politikas rezultāts” attiecībā pret terorismu, teikts Damaskas paziņojumā.
Ja neskaita helikoptera rūkoņu, tad tik mierīgi ES institūciju kvartālā nav bijis-viss slēgts, cilvēku tikpat kā nav pic.twitter.com/fqS4FBfTm5— Ilze Nagla (@ilzenagla) March 22, 2016
“Mēs nekad neļausim uzvarēt teroristiem,” sarunā ar Beļģijas kolēģi teicis britu premjers Deivids Kamerons.
ASV Federālais izmeklēšanas birojs paziņojis, ka koordinē savu darbību ar Beļģiju, lai palīdzētu izmeklēt Briseles sprādzienus.
“Sky News” vēsta, ka bojāgājušo skaits ir sasniedzis 34 – 20 metro un 14 lidostā.
Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka Eiropas valstī ir jādalās ar izlūkošanas informāciju karā pret teroru. Viņš norādīja, ka Beļģiju un Franciju “saista piedzīvotās šausmas”.
Beļģijas policija Briselē veic kratīšanas mājās. Tiek meklētas personas, kas tiek turētas aizdomās par saistību ar uzbrukumiem, ziņo beļģu raidsabiedrība RTBF.
Aviokompānija "airBaltic" informē, ka šodienas un rītdienas rīta reisi uz un no Briseles ir atcelti. "airBaltic" šobrīd uzmanīgi novēro situāciju, lai informētu pasažierus par jebkādām izmaiņām savā lidojumu grafikā. Klienti, kuri iegādājušies aviobiļetes uz 22. marta reisiem BT601, BT602, BT603, BT604 un 23. marta reisiem BT601, BT602 tiek laipni aicināti sazināties ar "airBaltic" zvanu centru un darbiniekiem, lai rastu ceļošanas alternatīvas. Ietekmētajiem pasažieriem "airBaltic" piedāvās alternatīvus reisus uz un no Amsterdamas un Parīzes, piedāvājot lielāka izmēra lidmašīnas, lai tās spētu uzņemt pēc iespējas lielāku pasažieru skaitu.
Briseles lidostas izlidošanas zālē atrasta Kalašņikova sistēmas triecienšautene, ziņo Beļģijas mediji. Šādu ieroci uzbrukumos izmantoja teroristi arī pērnā gada 13. novembra teroraktos Parīzē.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis traģiskos notikumus Briselē un drošības situāciju valstī ir pārrunājis ar premjeru Māri Kučinski. Iepazīstoties ar Latvijas drošības dienestu un partnerdienestu aktuālo informāciju par drošības situāciju un apdraudējuma līmeni valstī, Valsts prezidents secina, ka šobrīd nav nepieciešams sasaukt Nacionālās drošības padomes sēdi, jo mūsu valsts atbildīgie dienesti veic visas nepieciešamās darbības, lai novērstu jebkuru drošības apdraudējumu, teikts Prezidenta preses dienesta paziņojumā.
Jaunākie oficiālie dati liecina, ka uzbrukumos ir 26 bojāgājušie un 136 ievainotie. Beļģijas Veselības ministrija ziņoja, ka 11 cilvēki nogalināti un 81 ievainots sprādzienos Briseles lidostā. Briseles metro operators pirms tam informēja, ka 15 cilvēki gājuši bojā un 55 cietuši sprādzienā Mālbekas metro stacijā.
Īsi pēc uzbrukumiem evakuēta Beļģijas karaļa pils Briselē.
Sociālais tīkls “Facebook piedāvā iespēju pārbaudīt, vai kāds no draugiem neatrodas Briselē vai tās tuvumā.
Solidarizējoties ar Briseli, Parīzes Eifeļa tornis otrdienas vakarā tiks izgaismots Beļģijas karoga krāsās, raksta BBC.
ASV prezidents Baraks Obama, kurš pašlaik atrodas vizītē Kubā, ir informēts par Beļģijā notikušajiem uzbrukumiem, ziņo “Sky News”.
“Mēs esam karastāvoklī. Mēs Eiropā dažus pēdējos mēnešus esam bijuši pakļauti karam,” krīzes tikšanās laikā paziņojis Francijas premjerministrs Manuels Valss.
Lidostas darbinieks, kurš esot nogādājis drošībā septiņus ievainotos. Alphonse was wrapping bags by check in desks + heard explosion.He pulled 7 wounded people to safety #brusselsairport pic.twitter.com/tbOQv0VVtE— Gavin Lee (@GavinLeeBBC) March 22, 2016
Starp Briseles metro notikušajā sprādzienā ievainotajiem ir Slovēnijas diplomāts, paziņojusi Slovēnijas Ārlietu ministrija.
Daudzi no lidostā cietušajiem ievainoti kājās, kas liek domāt, ka spridzeklis varējis būt novietots somā uz grīdas, ziņo “Sky News”.
Mālbekas metro stacija pēc sprādziena Truly horrific: First photo of devastated Maalbeek metro station. Via RT #Brussels pic.twitter.com/WVSSxGEYt6— Charles B. Anthony (@CharlesBAnthony) March 22, 2016
Pound falls as 'Brexit' seen a step closer amid Brussels tragedy https://t.co/I1y96cGCS4 via @anoojad pic.twitter.com/1xffTgK5D9— Bloomberg Markets (@markets) March 22, 2016
Divus aizturētos policija saslēgusi roku dzelžos pie Ziemeļu metro stacijas. Reports of two males arrested at Noordstation in #Brussels pic.twitter.com/SMZYGcihWR— Charles B. Anthony (@CharlesBAnthony) March 22, 2016
Starp Eiropas valstīm vislielākais skaits "Daesh" teroristu nāk no Beļģijas. #Belgium| has the highest number of foreign jihadist fighters per capita in #EU. #BrusselsAttack pic.twitter.com/s9iHOLcOdq— Mikey Kay (@MikeyKayNYC) March 22, 2016
Savukārt Krievijas Komunistiskās partijas līderis Genādijs Zjuganovs paziņojis, ka Briseles terorakti ir sekas tam, ka Eiropa klanās ASV. Eiropai, viņaprāt, esot jāpievienojas Putina vadītai pretterorisma koalīcijai, ziņo Guardian žurnālists Šons Volkers.
Pie Eiropas Komisijas ēkas karogi nolaisti pusmastā. Flags being put at half mast outside European Commission. #brussels pic.twitter.com/QAQCNgjUbu— Imelda Flattery (@Imeldaflattery) March 22, 2016
Nofotografēts, kā policija Briselē ielenc un aiztur divus vīriešus. В Брюсселе правоохранители задержали двух мужчин https://t.co/Dm2dobSJ7c#Брюссель pic.twitter.com/QMu13wpbpr— 112.ua (@news112ua) March 22, 2016
Ap plkst. 13 pēc Latvijas laika Eiropas Savienības (ES) galvenajās institūcijās strādājošie informēti, ka situācija aizvien ir kritiska, liecina portāla "Delfi" informācija. Darbiniekiem rekomendēts nepamest institūciju telpas. Terorisma draudu līmenis aizvien noteikts kā augsts un apzīmēts ar oranžo kodu. Beļģijas varas iestādes rekomendējušas vecākus pagaidām neizņemt savus bērnus no skolām.
Republikāņu kandidāts Donalds Tramps arī devis savu vērtējumu notikušajai traģēdijai: "Vai atceraties, cik skaista un droša vieta bija Brisele? Vairs ne, tā ir kā no citas pasaules! ASV jābūt modrām un gudrām!" Do you all remember how beautiful and safe a place Brussels wss. Not anymore, it is from a different world! U.S. must be vigilant and smart!— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 22, 2016
Francijas policija pēc Briselē notikušo sprādzienu sērijas pretterorisma operācijā aizturējusi piecus cilvēkus, ziņo medijs "France24".
Skolēniem noteikts palikt skolā arī pusdienlaikā School children must stay at school in #Brussels, also during midday.— CrisisCenter Belgium (@CrisiscenterBE) March 22, 2016
Metro sprādzienā 15 bojāgājušie, atsaucoties uz sabiedriskā transporta operatoru, ziņo Beļģijas mediji. Vēl 55 cilvēki ievainoti, 10 no tiem smagi.
Pie Briseles metro stacijas atskanējuši nelieli sprādzieni. Domājams, tur strādā sapieri, kas neitralizē nedetonētus spridzekļus, ziņo “Sky News”.
Līdz šim teroristu grupējums “Daesh”, kurš stāv aiz 13. novembra Parīzes teroraktiem, nav uzņēmies atbildību par Briseles sprādzieniem, bet grupējuma atbalstītāji uzbrukumu sociālajos tīklos apsveic, raksta BBC. Ja “Daesh” ir atbildīgs par šo teroraktu, tad, domājams, grupējums neuzņemsies atbildību pat to līdz mirklim, kad tiks noslēgtas visas operācijas un visi dalībnieki būs miruši vai aizbēguši, paredz raidsabiedrība.
Uz Briseli nosūtīti papildu 225 karavīri, ziņo “Sky News”.
Sprādzienos Briseles lidostā un metro gājis bojā vismaz 21 cilvēks, paziņojis Briseles ugunsdzēsēju priekšnieks Pjērs Mejss. (AFP)
Arī Lielbritānijas policija pastiprina savu klātbūtni publiskās vietās.
Francijā uz robežām un sabiedriskā transporta apsardzei izvietoti papildu 1600 policisti, paziņojis Francijas Iekšlietu ministrs.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/kozlovskis-notikusais-brisele-nav-saistams-ar-latviju-draudu-limenis-paliks-zems.d?id=47218155
Aculiecinieks no lidostas: “Mēs redzējām ķermeņus gaisā, un viņi smagi krita.” Un témoin: "On a vu des corps en l'air puis retomber lourdement". @BelRTL #Bruxelles #Zaventem— Martin Buxant (@Le_Bux) March 22, 2016
https://www.delfi.lv/news/national/politics/spradzieni-brisele-latvijas-valdiba-sedi-sak-ar-klusuma-bridi.d?id=47218539
Visi lidojumi uz un no Briseles lidostas ir atcelti līdz dienas beigām, paziņojusi lidostas administrācija.
Solidarizējoties ar Beļģiju, Latvijas valsts karogi vēstniecībās ārvalstīs tiks nolaisti pusmastā
Krievijas prezidents Vladimirs Putins nosodījis barbariskos Briseles uzbrukumus.
Briseles ugunsdzēsēji teikuši, ka pēc spēcīgā sprādziena Briseles lidostā ir vismaz 21 bojāgājušais, ziņo “Sky News”.
Francijas prezidents Fransuā Olands pēc sprādzieniem Briselē sasaucis ārkārtas sanāksmi, ziņo “Sky News”.
Pēc sprādziena metro stacijā (video)
Karte – sprādzienu vietas Briselē. Lidosta un metro stacija: Map shows sites of blasts at #Brussels airport & metro station. At least 13 dead https://t.co/tVBsfXEbu9 pic.twitter.com/zaYN1YRYK7— BBC News (World) (@BBCWorld) March 22, 2016
https://www.delfi.lv/news/national/politics/drosibas-dienesti-ieteikusi-ek-darbiniekiem-palikt-eka.d?id=47218255
https://www.delfi.lv/news/national/politics/vejonis-nosoda-teroraktus-brisele-pauz-lidzjutibu-cietusajiem.d?id=47218257
Sprādzieni lidostā bija pašnāvnieku uzbrukums, apstiprinājis Beļģijas prokurors.
Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs nosoda šaušalīgo uzbrukumu. My thoughts with #Brussels and its citizens after these heinous attacks. Stay in a safe place, follow instructions of authorities— EP President (@EP_President) March 22, 2016
Iedzīvotāji ir aicināti nenoslogot ceļus, lai netraucētu ārkārtas un drošības dienestu pārvietošanos.
Beļģijas policija apstiprina, ka sprādzienā Metro stacijā ir bojāgājušie un ievainotie, ziņo “Sky News”.
Beļģijas krīzes centrs iesaka cilvēkiem zvanu vietā rakstīt īsziņas un izmantot sociālos tīklus. Mobilie tīkli ir noslogoti. Don't call. Use texting or social media. Network is getting saturated #Brussels— CrisisCenter Belgium (@CrisiscenterBE) March 22, 2016
Trauksmes līmenis ES institūcijās paaugstināts līdz oranžajam.
Sprādzieni arī Briseles centrā - netālu no Eiropas Komisijas un Padomes. Viss slēgts, cilvēkus evakuē pic.twitter.com/lReOIFSX6a— Ilze Nagla (@ilzenagla) March 22, 2016
Lidostā: #BrusselsAirport (RTBF) pic.twitter.com/Q4vMevLtYK— Gilles Klein (@GillesKLEIN) March 22, 2016
Video no metro stacijas: .@happeningo on #Periscope: Malbeek metro station part 2 #Brussels's https://t.co/3JXiYzb9nF— YUBpr (@styleprdiva) March 22, 2016
Drošības līmenis paaugstināts arī Londonas Getvikas lidostā, ziņo BBC.
Ja mobilo sakaru pārslodzes dēļ neizdodas sazināties ar LV vēstniecību Beļģijā pa tālruni +32 477 182 435, lūgums zvanīt uz +32 2 2383 236!— Ārlietu ministrija (@Arlietas) March 22, 2016
Varasiestādes aicina cilvēkus Briselē palikt, kur viņi ir, ziņo aģentūra AP.
All public transport in #Brussel is closed. Metro and train stations closed. Stay where you are. #zaventem— CrisisCenter Belgium (@CrisiscenterBE) March 22, 2016
Military evacuating people and securing Brussels metro after new attack #vrtnieuws pic.twitter.com/xr0m45aS36— Tom Van de Weghe (@tomvandeweghe) March 22, 2016
Briselē slēgta sabiedriskā transporta satiksme, ziņo BBC.
Nīderlandē pastiprināta kontrole lidostās un uz robežas ar Beļģiju.
Sprādzienā metro stacijā esot 10 bojāgājušo, ziņo “Sky News”.
#Video of smoke at #Brussels airport after suicide attacks, via @OnlineMagazin pic.twitter.com/OeTt8rVTQF— SindhLeaks (@Sindhleak) March 22, 2016
People running for #Maelbeek station in #Brussels where metro train attacked. pic.twitter.com/fL9K5TjpVi— Jack Parrock (@jackeparrock) March 22, 2016
Kā notika evakuācija no metro: Evacuation du metro juste avant Maelbeek #brussels traumatisant pic.twitter.com/5MmRIelAC2— Quentin G. (@zhuyida) March 22, 2016
Sprādzienus Briseles lidotā sarīkojuši teroristi pašnāvnieki, atsaucoties uz vietējiem medijiem, ziņo “Reuters”.
Drošības apsvērumu dēļ evakuēta Briseles Universitāte, ziņo “Sky News”.
Eiropas Komisijā darbiniekiem likts palikt iekštelpās vai mājās.
Tiek ziņots jau par 13 bojāgājušajiem un 35 smagi ievainotajiem, ziņo “Sky News”.
Kā telefonsarunā portālam “Delfi” skaidroja Sandras Kalnietes palīgs Māris Bērziņš, kurš šobrīd atrodas Eiropas Parlamenta (EP) ēkā netālu no Mālbekas metro stacijas, kurā nogranda sprādziens, lai gan valstī tikko kā izsludināts augstākais, ceturtais, trauksmes līmenis, parlamentā darbs pagaidām turpina noritēt ierastajā ritmā. “Jā, visi metro slēgti, bet parlamenta ēkā viss pagaidām mierīgi,” sacīja Bērziņš.
Sēžam lidmašīnā Lježā kopā ar @alusmamuts un gaidām, kad varēsim lidot atpakaļ.— Tālis Linkaits (@Talis_L) March 22, 2016
Pusotru stundu pēc sprādzieniem pie Zanentemas lidostas ēkas ārā redzami cilvēku pūļi, ziņo BBC.
Sprādziens Briseles metro izraisa pamatīgus sastrēgumus (video)
Metro pasažieri evakuēti pa sliežu ceļu pie Šūmana metro stacijas, ziņo BBC.
Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons ir šokēts un nobažījies par notikumiem Briselē. Sola palīdzēt Beļģijai. I am shocked and concerned by the events in Brussels. We will do everything we can to help.— David Cameron (@David_Cameron) March 22, 2016
Metro Just arrived at Schuman station after walking on the tracks. pic.twitter.com/4xc0YCQmIv— Evan Lamos (@evanlamos) March 22, 2016
Divas eksplozijas notikušas lidostas izlidošanas zālē. Viens spridzeklis sprādzis pie “SN Brussels Airlines” reģistratūras, bet otrs pie “American Airlines”.
Beļģijas mediji ziņo par “līdz 10 bojāgājušajiem” un 30 ievainotajiem.
Briselē slēgtas visas metro stacijas.
Oficiāli līdz šim ziņots par vienu mirušo.
Kāds avots slimnīcā ziņo, ka sprādzienos līdz šim ir 10 bojāgājuši un 30 ievainotie, vēsta “Sky News”.
Pie metro stacijas: @skynews Clear image of smoke and victims at Metro station Maalbeek #Brussels pic.twitter.com/8gIZ91Sv5S— Jimmy (@anxiousjimmy) March 22, 2016
Sprādziens metro stacijā #BREAKING -- Explosion at Maalbeek metro station #Brussels. pic.twitter.com/FXjt42YH4D #Belgium— Yannis Koutsomitis (@YanniKouts) March 22, 2016
Tiek ziņots par vēl vienu sprādzienu metro stacijā pie ES ēkas Briselē.
Paldies Taxi vadītājam, kurš šorīt 10min kavējās!Tās minūtes izglāba mani un dēlu no sprādziena Briseles lidostā.— Raimonds Bricis (@Raimonds_Bricis) March 22, 2016
Pray for belgium..
Reiss BT601 (Rīga - Brisele) ir ticis novirzīts uz Ljēžu ārkārtas situācijas dēļ Briseles lidostā.— airBaltic (@airBaltic) March 22, 2016
Sprādzienos ir vairāk nekā 100 ievainoto, ziņo “The Wall Street Journal”, atsaucoties uz Beļģijas dienestiem.
Tiek ziņots, ka daudzi ievainojumi gūti no plīstošajiem stikliem.
Viena persona ir mirusi, iespējams, būs vēl citi bojāgājušie, ziņo “Sky News”, atsaucoties uz policiju.
Beļģijas glābšanas dienests apstiprina, ka sprādzienos ir vairāki bojāgājušie un ievainotie, ziņo BBC.
Brussels airspace looking very quiet now for inbound flights. ATC have done a superb job! pic.twitter.com/x8UQlw006R— Plane Finder (@planefinder) March 22, 2016
Sociālo tīklu fotogrāfijās redzams, ka sprādziena vilnis izsitis termināļa logu stiklus.
Raidsabiedrība “Sky News” ziņo, ka ir informācija par vienu bojāgājušo.
RT @martinweigert: Live Periscope stream from #Brussels airport. Everyone seems calm now https://t.co/ku3iVNiGzt— Michael Kroker (@Kroker) March 22, 2016
Rūpīgi sekojam līdzi informācijai par sprādzieniem Briseles lidostā, pagaidām nav ziņu par to, ka būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie— Edgars Rinkēvičs (@edgarsrinkevics) March 22, 2016
PHOTO: Damage inside #Brussels airport main terminal after two large explosions pic.twitter.com/WoEb42zQVs— ÇapaMagENG (@CapaMagENG) March 22, 2016
Aculiecinieki stāsta, ka redzējuši ievainotus un bezsamaņā guļošus cilvēkus, ziņo Beļģijas mediji. Lidostā izcēlusies panika, cilvēkiem steigā cenšoties pamest telpas.
Sociālajos tīklos publicētās fotogrāfijas liecina, ka ir ievainotie. Oficiālu datu vēl nav.
Briseles Zaventemas lidostā otrdienas rītā nogranduši divi sprādzieni.

Tags

Beļģija Brisele Sprādzieni Briselē

Comment Form