Naktī no pirmdienas uz otrdienu pulksten 24:00 stājušies spēkā likumi, ar kuriem Ungārija cer apturēt nekontrolējamo nelegālo imigrantu straumi pāri valsts robežām, vēsta raidsabiedrība BBC.

Pierobežas reģionos izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas dod policijai plašākas pilnvaras un atļauj karavīru izvietošanu.

Pirmdien arī pabeigta sētas celtniecība uz 175 kilometrus garās robežas ar Serbiju, caur kuru valstī ierodas migrantu simti. Policija noslēgusi vietu, kur robežu šķērso dzelzceļa sliedes, kā rezultātā daudzi migranti pārlaida nakti, guļot robežas Serbijas pusē.

Pirmdien pirms robežas slēgšanas valsī iekļuvis rekordliels migrantu un bēgļu skaits – 9000, paziņoja Ungārijas varasiestādes.

Tagad, kad jaunie likumi stājušies spēkā, ikvienam nelegālam robežas šķērsotājam draud kriminālapsūdzības. Tāpat cietumsods un deportācija draud tiem, kas nodarītu bojājumus jaunajai četrus metrus augstajai sētai.

Tie migranti, kas vēlēsies oficiāli lūgt patvērumu Ungārijā, ar policijas transportu tiks nogādāti uz reģistrācijas centriem, bet, ja viņu lūgumu noraidīs, tie tiks deportēti atpakaļ uz Serbiju, no Ungārijas pierobežas ziņo BBC korespondents.

Eiropas Savienība (ES) cenšas tikt galā ar migrantu un bēgļu pūļiem, no kuriem daudzi cer nokļūt Vācijā. Eiropa pašlaik piedzīvo lielāko migrantu krīzi kopš Otrā pasaules kara beigām.

Galvenokārt ieceļotāji ir sīrieši, kas bēg no kara savā valstī, bet tāpat Eiropā ierodas eritrejieši, afgāņi un citu valstu iedzīvotāji, kas bēg no vardarbības un nabadzības.

Daudzi migranti un bēgļi atsakās reģistrēties Grieķijā un Ungārijā, kurās viņi ierodas lielā daudzumā, baidoties, ka tad viņus nelaidīs uz Vāciju un citām turīgām ES valstīm.

Lieli bēgļu pūļi ir ieradušies Grieķijā ar laivām no Turcijas, lai tālāk mērotu ceļu caur Maķedonijai, Serbijai un Ungārijai, un nonāktu Austrijā vai Vācijā.

Tags

Bēgļi Eiropas Savienība Ungārija

Comment Form