Strazdauskaites slepkava jau reiz tiesāts par slepkavību
Foto: Delfi.lt

Viens no trim Lietuvā nogalinātās jaunietes slepkavām, kurš tiek identificēts kā 25 gadus vecais Ķēdaiņos uzaugušais roms L.B., reiz jau tiesāts par slepkavības pastrādāšanu, bet attaisnots, raksta "Delfi.lt".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmoreiz tiesībsargu rokās L.B. iekritis jau 2006. gadā 15 gadu vecumā, kad tika pieķerts mājokļa apzagšanas brīdī. Viņš ar kādu kompanjonu iekļuvis kādā Ķēdaiņu dzīvoklī un centies iznest visu, ko redzējis, ieskaitot gultas pārvalkus un saimniecības preces. Nelielā vecuma dēļ gan abi izvairījušies no soda.

"Delfi.lt" uzietie materiāli liecina, ka jau gadu vēlāk – 2007. gadā – L.B. bijis viens no trim apsūdzētajiem kāda sirmgalvja nosišanas un aizdedzināšanas gadījumā. Lai gan viens no viņiem jau iepriekš bijis saistīts ar kādu spīdzināšanas gadījumu un visi trīs sākotnēji atzinuši vainu, vēlāk tiesā viņi stāstījuši, ka atzīšanās no viņiem izspiesta. Pierādījumu trūkumu dēļ tiesnesis jaunos cilvēkus attaisnojis.

Savukārt, sākot ar 2010. gadu, L.B. vārds policijas arhīvos parādās bieži. Sākotnēji viņš sodīts par nelegālu cigarešu izplatīšanu. Ap šo laiku Ķēdaiņos aplaupītas vairākas sievietes, un arī šajā gadījumā aizdomas kritušas uz tiesībsargiem jau pazīstamo romu ģimeni – L.B., viņa māsu un viņas vīru. Māsa, viņas vīrs, kā arī citi vīrieši atzīti par vainīgiem, bet L.B. izdevies izvairīties no soda pierādījumu trūkuma dēļ.

Tā paša gada augustā L.B. kopā ar citiem uzbrucis un aplaupījis kādu latvieti, kurš guvis smagas traumas un pēc incidenta palicis guļam bez samaņas. Dažādās kompānijās uzbrukts arī citiem cilvēkiem, turpmākajos gados saņemot dažādu termiņu cietumsodus.

"Apsūdzētie pirms aresta nekad nav strādājuši, viņiem nebija legālu un regulāru ienākumu. Esot brīvībā, viņi nav guvuši nekādus pozitīvus secinājumus par līdzšinējo uzvedību, kas no jauna novedis pie amorāli noziedzīga dzīvesveida un jaunas noziegumu sērijas pastrādāšanas. (..) Tas viss liecina, ka apsūdzētie apdraud sabiedrību, pārkāpjot likumu un nemēģinot laboties, kamēr netiek piemēroti piespiedu sodīšanas mehānismi no valsts puses," par L.B. un viņa kompanjoniem teikts kādā no 2011. gadā notikušajām tiesas sēdēm.

Pēdējoreiz cietumsods L.B. piespriests 2016. gadā pēc tam, kad Jaungada sagaidīšanas laikā viņš kādai sievietei ietriecis sejā glāzi, nodarot miesas bojājumus. Tiesa vīrietim piespriedusi 1,9 gadu cietumsodu, taču tā izpilde atlikta uz diviem gadiem.

Lai gan viņš atradies policijas uzraudzībā, vēl šī gada janvārī viņš pamanījies iekļūt avārijā, braucot bez vadītāja apliecības. Tas gan nav bijis pietiekams iemesls viņa aizturēšanai uz ilgāku laiku.

Savukārt pirms pusotras nedēļas – 5. martā – viņš kopā ar trim citiem līdzdalībniekiem inscenētā avārijā piespiedis Strazdauskaiti apstādināt viņas vadīto auto "Audi A7", lai viņu kopā ar auto nolaupītu.

Pazudušo meiteni izsludināja meklēšanā, un pēc divām dienām atrada viņas vadīto automašīnu, bet vēl pēc divām – arī mobilo telefonu. Savukārt ar lāpstu nosistās jaunās sievietes līķis uziets piektdien aprakts krūmainā apvidū.

L.B., kā arī viņa līdzzinātāji operatīvi atrasti un aizturēti pagājušās nedēļas nogalē. Viņi atzinušies nodarītajā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form