Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ceturtdien prognozēja, ka globālā ekonomikas lejupslīde būs ilga un dziļa, atlabšana būs lēna, bet vājā kapitāla plūsma augošajās ekonomikās kavēs Austrumeiropas atlabšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Pašreizējā recesija, visdrīzāk, būs neparasti ilga un smaga, un atlabšana būs lēna," teikts SVF reizi pusgadā izdotajā pasaules ekonomikas apskatā.

SVF savā ziņojumā atturas prognozēt, kad varētu atgriezties ekonomikas augšupeja.

Fonds arī brīdināja, ka "kapitāla plūsmas samazināšanās augošajās ekonomikās var kavēt šo valstu atlabšanu, ņemot vērā attīstīto valstu banku, kas nodrošināja ievērojamu finansējumu augošajām ekonomikām, maksātspējas problēmas".

Visvairāk apdraudētas Austrumeiropas valstis, jo Rietumeiropas bankas kontrolē ievērojamu daļu to finanšu sektoru.

SVF kā piemēru minēja Latīņamerikas krīzi astoņdesmitajos gados un Japānas banku krīzi deviņdesmitajos gados, kad krīzes laikā būtiski samazinājās kapitāla plūsmas.

"Ņemot vērā [Rietumeiropas banku] lielo pārstāvniecību, Austrumeiropas ekonomikas var no tā smagi ciest," brīdina fonds.

SVF analītiķi pētījuši 21 attīstītās valsts biznesa ciklu no 1960.gada līdz mūsdienām.

Pētījumā noskaidrots, ka lejupslīdes apturēšanai visefektīvākais ir fiskālās stimulēšanas pasākumi, bet monetārā politika, piemēram, nodokļu samazināšana, var saīsināt krīzes posmu, taču ir mazāk efektīva.

SVF arī uzskata, ka cīņai ar ekonomisko krīzi nepieciešama globāla koordinācija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form