Tečere slimnīcā atgūstas pēc nelielas operācijas
Foto: AFP/Scanpix

Bijusī premjerministre Mārgareta Tečere svētdien jau ceturto dienu atrodas slimnīcā, kur ārstējas pēc nelielas operācijas, tomēr viņa jūtas labi, paziņoja viņas palīgs lords Tims Bells.

Viņa atrodas slimnīcā "un jūtas labi", teica 87 gadus vecās Tečeres palīgs, kas bija par Dzelzs lēdiju dēvētās Tečeres sabiedrisko attiecību veidotājs trīs parlamenta vēlēšanās, kurās viņa uzvarēja.

Brells stāstīja, ka Tečeres meita Kerola atrodas pie viņas slimnīcā, tomēr atzina, ka viņam "nav ne jausmas", kad Dzelzs lēdiju varētu izrakstīt no slimnīcas. Viņš pieļāva, ka tas nenotiks pirms Ziemassvētkiem

Bijusī Konservatīvās partijas līdere slimnīcā tika nogādāta ceturtdien, lai veiktu, kā to raksturoja Bells, "nelielu medicīnisku operāciju". Tiek vēstīts, ka viņai izoperēts neliels pūšļa izaugums.

Piektdien pašreizējais Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons no Konservatīvās partijas mikroblogošanas vietnē "Twitter" rakstīja, ka vēl "lēdijai Tečerei drīzu izveseļošanos".

Pēdējos gados Tečere sabiedrībā parādījusies reti, viņa pārdzīvojusi vairākus vieglus insultus, bet pēc ārstu ieteikuma publiskas runas nav teikusi kopš 2002.gada.

Dzelzs lēdija cieš no vecuma demences, un viņas meita ir atzinusi, ka bieži ir jāatgādina Tečerei, ka viņas vīrs Deniss jau kopš 2003.gada ir miris.

1925.gada 13.oktobrī dzimusī Tečere bija Lielbritānijas premjerministre no 1979. līdz 1990.gadam. Viņa panāca Konservatīvās partijas uzvaru parlamenta vēlēšanās trīs reizes pēc kārtas. Pagaidām viņa ir vienīgā sieviete, kas vadījusi britu valdību, kā arī ir ilglaicīgākā 20.gadsimta Lielbritānijas valdības vadītāja.

Tags

Deivids Kamerons Lielbritānija Twitter

Comment Form