Trešdienas rītā Atēnu Maratonas priekšpilsētā teroristi sagrābuši ar pasažieriem pilnu autobusu, ziņo policija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Autobuss tika sagrābts aptuveni sešos no rīta (gan pēc vietējā, gan pēc Latvijas laika) uz šosejas, kas Maratonas priekšpilsētu savieno ar Atēnām.

Pašlaik policijas spēki sagrābto autobusu ir ielenkuši.

Vēlāk teroristi atbrīvoja piecus ķīlniekus. Pirmais ķīlnieks, kas tika atbrīvots aptuveni piecas stundas pēc autobusa sagrābšanas, bija pusmūža vīrietis, kuram saskaņā ar viņa dēla teikto ir slima sirds.

Kāds sirms vīrietis, kurš izskatās aptuveni 50 gadus vecs, izkāpa no autobusa pa šofera durvīm un ar paceltām rokām nogāja aptuveni 30 metrus līdz sasniedza policijas izveidoto nožogojumu.

Aptuveni pusstundu pēc pirmā ķīlnieka atbrīvošanas autobusu atstāja vēl trīs cilvēki.

Pēc pirmā ķīlnieka atbrīvošanas policijas pārstāve pavēstīja, ka sarunas ar abiem ķīlnieku sagrābējiem noritot veiksmīgi.

Ir radusies neskaidrība par teroristu identitāti un viņu mērķiem.

"Es pa mobilo telefonu runāju ar vienu no autobusa pasažierēm, un viņa man teica, ka teroristi vēlas jaunu šoferi, kas nogādātu viņus uz lidostu, lai viņi varētu pamest valsti," žurnālistiem teica transporta kompānijas vadītājs.

Kāda autoritatīva valdības amatpersona aģentūrai "Reuters" teica, ka nolaupītāju pilsonība nav zināma, lai gan autobusa pasažieri, ar kuriem izdevās sazināties, apgalvoja, ka vismaz viens no nolaupītājiem runājis, šķiet, krievu valodā.

Policija sākotnēji uzskatīja, ka nolaupītāji ir albāņi, taču šī iespējamība tiek uzskatīta par arvien mazāk ticamu, izteicās "Reuters" avots.

Saņemtas arī neapstiprinātas mediju ziņas, ka ķīlnieku sagrābēji ir krievi, norādot, ka teroristi pieprasījuši, lai viņus nogādā uz lidostu, no kurienes viņi vēlas lidot uz Krieviju.

"Viņi [teroristi] mums teica, ka ir krievi," pavēstīja žurnālists no radiostacijas "Alpha".

"Mēs nekavējoties vēlamies šoferi. Mēs vēlamies doties uz lidostu, vai citādi es ievainošu pasažierus," runājot ar Grieķijas radio, teica viens no diviem ķīlnieku sagrābējiem, kurš sevi nosauca par Hasanu.

Aģentūra "RIA Novosti", atsaucoties uz Krievijas vēstniecības Atēnās preses atašeju Kirilu Gadzacevu, ziņo ka šīs ziņas oficiāli netiek apstiprinātas. Aģentūra arī norāda, ka netiek noliegta iespēja par lielāku teroristu skaitu.

Iepriekš tika ziņots, ka nolaupītāji ir albāņi un ka viņi vēlas ar autobusu doties uz Albāniju.

Viena no sagrābtajām ķīlniecēm, pa mobilo telefonu runājot ar televīziju, atkārtoti apstiprināja, ka teroristi vēlas lidot uz Krieviju. Viņa arī pavēstīja, ka ķīlnieku sagrābējiem ir šaujamieroči, kā arī sprāgstvielas.

Viņa paziņoja, ka teroristi atbrīvos visas autobusā esošās sievietes, ja viņiem tiks piešķirts pieprasītais šoferis.

"Tiklīdz kā ieradīsies šoferis, viņi atbrīvos visas sievietes. Lidostā viņi vēlas lidmašīnu, kas tos nogādās Krievijā, un tad viņi atbrīvos pārējos ķīlniekus," televīzijai teica Stella Matara.

Teroristi pieprasījuši, lai tiktu aizvākta policijas automašīna, kas atrodas blakus sagrābtajam autobusam.

"Tas ir viss. Citu prasību nav. Nedz nauda, nekas. Līdz šim viņi mūs nav aizskāruši. Viņiem ir šautenes un dinamīts," nobeidzot sarunu teica ķīlniece.

Autobuss tika sagrābts plkst.5.45 pēc Latvijas laika. Aptuveni stundu pēc autobusa sagrābšanas esot dzirdēti vismaz divi šāvieni.

"Divu cilvēku grupa, abi ārvalstnieki, šorīt sagrāba autobusu," aģentūrai "Reuters" teica policijas amatpersona. "Autobusā, kas šorīt izbrauca no Maratonas, dodoties uz Atēnām, ir 26 pasažieri."

"Atskanēja šāvieni, policijas automašīnas devās uz notikuma vietu, un tad atskanēja vēl vairāki šāvieni," piebilda policijas pārstāvis.

Kāds aculiecinieks Grieķijas televīzijai pavēstīja, ka redzējis, kā, izlecot pa autobusa logu, aizbēg šoferis un ka pēc tam dzirdējis šāvienus. Izbēgt izdevies arī kasierim un vienam pasažierim.

Cits aculiecinieks stāstīja, ka "tas bija nedaudz pēc sešiem, kad es dzirdēju pirmo šāvienu un tad redzēju cilvēkus, kas bēga no autobusa".

Pašlaik notikuma vietā ieradusies pārrunu vedēju grupa, kura nodibinājusi kontaktus ar nolaupītājiem.

Uz notikuma vietu izsaukti arī albāņu un krievu diplomāti, kuri arī ieradušies.

Simtiem policistu, snaiperu un maskēšanās tērpos ģērbušos īpaši vienību karavīru ieņēmuši pozīcijas ap sagrābto autobusu, kamēr viena policijas automašīna ar ieslēgtu bākuguni atrodas tieši blakus sagrābtajam transporta līdzeklim.

Aģentūra "Reuters" ziņo, ka nav informācijas par ievainotajiem, taču televīzijā bija redzams, kā viens no teroristiem no autobusa priekšējām durvīm izdarīja brīdinājuma šāvienus.

Savukārt aģentūra DPA ziņoja, ka saņemta informācija par kādu ievainotu garāmgājēju, kurš centies tuvoties sagrābtajam autobusam. Par pasažieriem, kas atrodas autobusā, saņemtas ziņas, ka viņu visu veselības stāvoklis ir labs.

"Sākotnēji viņi [teroristi] bija ļoti mierīgi un ļāva pasažieriem izmantot mobilos telefonus un smēķēt, taču, laikam ejot, mēs redzam, ka viņi kļūst nervozāki," teica viena no ķīlniecēm vārdā Stella, runājot ar Grieķijas radio.

Vēlāk teroristi, kuri esot bruņoti vismaz ar bisēm, pavēlēja pasažieriem izslēgt savus mobilos telefonus un aizvilkt logu aizkarus.

"Teroristi pieprasa, lai viņiem tiktu piešķirts autobusa šoferis. Mēs ļaujam ar to nodarboties policijai," teica sabiedriskās autotransporta kompānijas, kurai pieder nolaupītais autobuss, prezidents.

Autobuss nolaupīšanas brīdī atradās ceļā no Maratonas uz Atēnu centru. Tas tika sagrābts pie pieturas Gerakas priekšpilsētā 20 kilometrus uz austrumiem no Grieķijas galvaspilsētas centra.

Šis ir pirmais šāds incidents kopš 2000.gadā autobusu ar 35 japāņu tūristiem nolaupīja vīrietis, kurš pēc deviņas stundas ilgušas ķīlnieku krīzes padevās televīzijas sarunu šova vadītājiem.

Iepriekš līdzīga nolaupīšana notika arī 1999.gadā. Dažos no šiem incidentiem bija iesaistīti albāņi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form