Tramps izteicis Putinam bažas par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās, stāsta Tilersons
Foto: AP/Scanpix

Piektdien Hamburgā notiekošajā G20 samitā notikusi pirmā ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās. "Man ir gods būt ar jums," Putinam pavēstīja Tramps, uz ko Putins atbildēja: "Man ir prieks tikties ar jums."

Sarunās no Krievijas puses piedalījās arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, bet no ASV - valsts sekretārs Rekss Tilersons. Iepriekš plānotās aptuveni pusstundas vietā sarunas ilga divas stundas un 15 minūtes.

Kā pēc sarunām pavēstīja Putins, viņi ar Trampu apsprieduši situāciju Ukrainā, Sīriju, cīņu ar terorismu un kibernoziedzību, kā arī kiberdrošību. "Man bija ļoti ilga saruna ar Savienoto Valstu prezidentu. Bija sakrājies daudz jautājumu - gan Ukraina, gan Sīrija, gan citas problēmas, daži divpusēji jautājumi. Mēs atkal atgriezāmies pie cīņas ar terorismu, kiberdrošības jautājumiem," paziņoja Putins.

Savukārt Tilersons pavēstīja, ka Tramps sarunas ar Putinu sācis, izsakot bažas par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās pagājušajā gadā, ko Putins noliedzis. Pēc Tilersona teikta, Trampam un Putinam šajā jautājumā bija "ļoti robusta un ilgstoša domu apmaiņa".

Tramps ar Putinu arī vienojušies par ugunspārtraukšanu Sīrijas dienvidos, kas stāsies spēkā no svētdienas, sacīja Tilersons. Viņš norādīja, ka šī vienošanās ir pirmā pazīme tam, ka Trampa administrācija un Krievija spēj strādāt kopīgi Sīrijas jautājumā.

Tikmēr Lavrovs abas līderu sarunas raksturoja kā konstruktīvas un norādīja, ka tās apstiprinājušas Trampa un Putina noskaņojumu panākt savstarpēji izdevīgas vienošanās. "Tiešām, bija ļoti ilga un konkrēta tikšanās. Krievijas un ASV prezidentus virza visupirms savu valstu intereses un viņi šīs intereses saprot arī tajā, lai meklētu savstarpēji izdevīgas vienošanās, nevis censties izspēlēt konfrontējošus scenārijus, necensties radīt problēmas uz līdzenas vietas," sacīja Lavrovs.

Tags

ASV G20 Krievija Rekss Tilersons Sergejs Lavrovs Sīrija Ukraina

Comment Form