Ukraina neatzīs Krievijas izdotās pases Ukrainas pilsoņiem Donbasā, paziņo Groismans
Foto: AFP/Scanpix

Ukraina neatzīs Krievijas izdotās pases Ukrainas pilsoņiem Maskavas atbalstīto kaujinieku bandu okupētajās teritorijās, paziņojis Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans.

"Šīs pases tiks uzskatītas par nelegālām," paziņoja premjers. Viņš salīdzināja šos dokumentus ar nacistiskās Vācijas izdotajiem dokumentiem Otrā pasaules kara laikā. "Mēs nekad neatzīsim pilsonību, ko piešķīrusi agresora valsts," uzsvēra Groismans.

Ukraiņiem ar Krievijas pasēm tiks liegts šķērsot valsts robežas un izmantot šīs pases Ukrainas teritorijā. Tas pats attieksies uz krieviem, kuri izņēmuši pases centros, kas izsniedz dokumentus Maskavas atbalstīto kaujinieku bandu okupētajās teritorijās.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs trešdien paziņoja, ka "Krievija turpinās izdot pases tiem pilsoņiem, kuri to vēlas un uz kuriem attiecas prezidenta dekrēts."

Putins 1.aprīlī parakstīja rīkojumu par Krievijas pilsonības piešķiršanas procedūras vienkāršošanu Ukrainas pilsoņiem, kuriem nav citas valsts pilsonības, kas ir dzimuši un pastāvīgi dzīvojuši Krimā, bet bija izbraukuši ārpus tās robežām līdz 2014.gada 18.martam.

Tā attieksies arī uz Ukrainas pilsoņiem, kas dzīvojuši Doņeckas un Luhanskas apgabalu atsevišķos rajonos atbilstoši situācijai no 2014.gada 7. līdz 27.aprīlim, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja vai kāds cits dokuments, kas viņiem ļauj dzīvot Krievijā.

Vienkāršotā procedūra attiecināta arī uz personām bez pilsonības, kā arī viņu ģimenes locekļiem, kā arī cilvēkiem, kas padomju gados deportēti no Krimas, un arī Afganistānas, Irākas, Jemenas un Sīrijas pilsoņiem, kas ir dzimuši padomju gados Krievijas teritorijā un kuriem bijusi PSRS pilsonība. Putins nesen izteicās, ka ukraiņi un krievi ir viena tauta, kam nāktu par labu kopīga pilsonība.

Tags

Dmitrijs Peskovs Doņecka Krievija Krievijas pilsonība Krima Luhanska Ukraina Volodimirs Groismans

Comment Form