Ukraina veidos mūsdienīgu bumbu patvertņu sistēmu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukraina veidos mūsdienīgu bumbu patvertņu sistēmu, sestdien paziņojis Ukrainas kopienu un teritorijas attīstības ministrs Oleksijs Černišovs, norādot, ka šīs programmas īstenošanai būs vajadzīgs laiks no gada līdz pusotram gadam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs pašlaik strādājam pie mūsdienīgiem inženiertehniskiem risinājumiem, lai visā valstī izveidotu bumbu patvertņu sistēmu. Runa ir arī par attiecīgu valsts būvnormatīvu izstrādi. Jaunajās patvertnēs būs paredzēts noteikts drošības līmenis, gādājot, lai tās būtu pieeejamas visām iedzīvotāju kategorijām," viņš uzsvēris.

Pēc ministra teiktā, iecerēts veidot gan virszemes, gan pazemes patvertnes, pēdējās dažkārt paredzot iespēju izmantot arī kā autostāvvietas.

"Svarīgi ņemt vērā jau esošo infrastruktūru un integrēt šīs patvertnes pilsētu un citu apdzīvoto vietu dzīvē. Vienkāršāk būs tur, kur patvertnes tiks būvētas pēc jauniem projektiem," viņš piebildis.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā cilvēki, glābjoties no aviācijas uzlidojumiem un apšaudēm, daudzas nedēļas pavadījuši ēku pagrabos un metrostacijās.

Šonedēļ Ukrainas Augstākajā radā tika iesniegts likumprojekts par teritoriju plānošanu un apbūvi, paredzot obligātu patvertņu ierīkošanu.

Kā šai sakarā atzinusi partijas "Tautas kalps" līdere Olena Šuļaka, karš parādījis, ka Ukrainā ir maz pilnīgi drošu patvertņu, kas spētu cilvēkus pasargāt no visiem riskiem, īpaši pašreizējā barbariskā kara apstākļos. Daļai patvertņu nav izbūvētas evakuācijas izejas, nav pieslēguma ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām, telpas nav piemērotas pārtikas glabāšanai. Patvertnes arī nespētu pasargāt cilvēkus no masu iznīcināšanas ieročiem, viņa norādījusi.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Tags

Krievija Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form