Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas bruņotie spēki Bahmutas apkārtnē ir pavirzījušies uz priekšu par diviem kilometriem, savukārt Krievijas propaganda, lai attaisnotu okupantu nespēju, izplata dažādas viltus ziņas, atsaucoties uz Ukrainas aizsardzības ministra vietnieces Annas Maļaras teikto, vēsta aģentūra UNIAN.

"Nedēļas garumā Krievijas "Telegram" kanālos un medijos galvenā tēma bija Bahmuta un ar to saistītie notikumi. Ziņojumu analīze atklāj, ka ienaidniekam šai pilsētai ir svarīga nozīme. Gandrīz sakrāla," skaidro Maļara.

Tiek mērķtiecīgi izplatīta melīga informācija par to, ka okupantiem trūkst bruņojuma, lai tādā veidā attaisnotu savas neveiksmes frontē.

Tāpat ienaidnieks sevi liela ar stāstiem par "panākumiem" un "izdomātiem sižetiem" par Ukrainas militāro vadību, Maļaras teikto izklāsta arī portāls "Liga".

Maļara klāsta, ka nedēļas laikā okupantu situāciju Bahmutā raksturo četras fundamentālas problēmas:

  • pašu uzbrukuma plānu izgāšanās;
  • lieli dzīvā spēka zaudējumi
  • Ukrainas spēku pavirzīšanās Bahmutas virzienā par diviem kilometriem;
  • nedēļas laika Ukrainas spēki nav zaudējuši nevienu no savām pozīcijām Bahmutā.

Saskaņā ar Ukrainas armijas Ģenerālštāba ziņoto okupanti turpina aktīvi uzbrukt gan pašā Bahmutā, gan tās apkārtnē. ASV domnīcas ISW analīze liecina, ka pēc Ukrainas spēku pretuzbrukumiem Bahmutas apkārtnē ukraiņiem vairs praktiski nepastāv aplenkuma draudu.

10. maijā Ukrainas bruņoto spēku 3. desanta triecienbrigādes komandieris Andrijs Bileckis jau ziņoja, ka pie Bahmutas ir sagrautas Krievijas armijas 72. brigādes vienības.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!