Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainas spēku spēja turpināt cīņu kaujās, kas aizkavē okupantus, un pēc tam atkāpties, pirms aplenkšanas, visdrīzāk, arī turpmāk būs galvenais militārās kampaņas iznākuma noteicošais faktors, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Ukrainas spēki pēc atkāpšanās no Severodoneckas turpina ieņemt savas pozīcijas Lisičanskas pilsētā, ziņo britu izlūki. Krievijas spēki turpina īstenot tādu karošanas pieeju, kas paredz pakāpenisku aplenkšanu no Popasnas virziena, novēršot nepieciešamību šajā sektorā veikt jaunu Siverskijdonecas upes šķērsošanu.

Pašreizējās sauszemes kaujas, visticamāk, ir vērstas ap Lisičanskas naftas pārstrādes rūpnīcu, kas atrodas 10 kilometrus uz dienvidrietumiem no pilsētas centra.

Londona vēsta, ka operatīvā līmenī Krievijas spēki turpina gūt ierobežotu progresu, mēģinot ielenkt ukraiņu aizstāvjus Doneckas apgabala ziemeļos, virzoties uz priekšu no Izjumas.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!